Sevgili öğrencilerimiz;

Yükseköğretim Kurulumuz, Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri doğrultusunda, tüm üniversitelerde bahar yarıyılının sonuna kadar derslerin ve sınavların uzaktan eğitim sistemi üzerinden sürdürülmesini kararlaştırmıştır.

İlk günden itibaren süreci öğrenci merkezli bir anlayışla yürüten Üniversitemiz, dönem sonu sınavlarının ne şekilde yapılacağıyla alakalı karar almadan önce, bütüncül yaklaşımın bir gereği olarak öğrencilerimizin de görüşlerini almıştır.

Bu amaçla Öğrenci Bilgi Sitemi üzerinden öğrencilerimize yönelik bir anket düzenlenmiş olup, ankette katılan toplam 5905 öğrencimiz, sınav yöntemiyle alakalı düşüncelerini bizimle paylaşmıştır.

Anket sonucuna göre; öğrencimizin %10’u Online Sınav yönünde görüş bildirirken, %90 gibi önemli bir çoğunluk ise sınavların ödev/proje/sunum şeklinde yapılmasını istemektedir.

Dönem sonu sınavlarının hangi yöntemle gerçekleştirileceği, Üniversitemiz Senatosunun 20 Mayıs 2020 Çarşamba günü yapacağı toplantıda öğrencilerimizin görüşleri de dikkate alınarak kararlaştırılacak ve web sitemiz üzerinden duyurulacaktır.