Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sayın Ayşegül DEMİR tarafından yürütücülüğü yapılan “Yaşlı Dostu Yaşam Atölyesi”  sosyal sorumluluk projesi kapsamında “Bahçe Düzenlemesi ve Çiçek Dikimi Faaliyeti” gerçekleştirildi.

Sinop Huzurevi, Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde gerçekleşen etkinliğe;Proje yürütücüsü Doç. Dr. Sayın Ayşegül DEMİR başkanlığında,Huzurevi Müdür Yardımcısı Sayın Esra PEKTAŞ, Proje üyeleri Arş. Gör. Dr. Sayın Mutlu ALTUNTAŞ, Arş. Gör. Sayın Şerife Sena GÜNER, Sosyoloji Bölümü öğrencisi Sayın Busenur ER, huzurevi sakinleri ve refakatçileri katıldı.

Sinop Huzurevi, Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde yaşayan yaşlı bireylerin yeteneklerini ortaya koymaları amacıyla gerçekleştirilen “Yaşlı Dostu Yaşam Atölyesi” sosyal sorumluluk projesi ile bireylerin bahçe düzenlemesi ve çiçek dikimi üzerine pratik yapmaları sağlandı.

Gerçekleştirilen etkinlik ile huzurevi sakinlerinin gündelik hayatın ihtiyaçlarını karşılayacak potansiyelde olduklarının ve fiziksel-ruhsal güçlerini kullanabildiklerinin gösterilmesi ve özgüvenlerinin artmasına yardımcı olmak amaçlanmış, keyifli vakit geçirmeleri sağlanarak motivasyonları artırılmış ve paylaşım sağlanmıştır.