Üniversitemiz Yabancı Diller Yüksekokulu bünyesinde yüz yüze devam eden Zorunlu ve İsteğe bağlı Hazırlık Sınıfı eğitimlerine yönelik değerlendirme toplantısı yapıldı.

Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN’ın başkanlığında Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Otelinde düzenlenen toplantıya; Rektör Yardımcılarımız Sayın Prof. Dr. Kamil DEMİRCİ, Sayın Prof. Dr. Cem Cüneyt ERSANLI, Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürümüz Sayın Doç. Dr. Emel ÇANKAYA ile Yabancı Diller Yüksekokulu ve İlahiyat Fakültesindeki Hazırlık Sınıfı eğitimlerinde görev alan öğretim elemanlarımız katıldı.

Toplantıda, 2020-2021 Akademik yılı itibariyle eğitim öğretim faaliyetlerine başlayan Yabancı Diller Yüksekokulumuzdaki İngilizce ve Arapça hazırlık eğitimlerinin mevcut durumu ele alındı.

Ayrıca hazırlık eğitiminde güz döneminden itibaren geçen sürecin değerlendirmesi yapıldı.

Değerlendirme toplantısında bir konuşma yapan Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, “Bugün hem altıncı haftayı geride bıraktığımız hazırlık eğitimini değerlendirmek hem de sürece özveriyle katkı sağlayan öğretim elemanlarımıza teşekkür etmek ve onların sorunlarını dinlemek için bu toplantıyı düzenledik. Hepinize katılımlarınız için teşekkür ediyorum.” dedi.

Öğrencilerimizin bu yıl ilk kez uygulanan yabancı dil hazırlık eğitimine yoğun ilgi gösterdiğini belirten Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, “Dil eğitiminin günümüzdeki önemini hepimiz çok iyi biliyoruz. Bu önemi gençlerimiz de anlamış olmalı ki bu yıl hazırlık sınıfları için açılan kontenjanların tamamı dolmuş oldu. Dil eğitimine öğrencilerimizin böylesine yoğun ilgi göstermesi bizler açısından da memnuniyet verici. Bir sonraki yıl sizlerin de tavsiyesiyle kontenjan sayımızı daha da artırabiliriz.” değerlendirmesinde bulundu.

Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN konuşmasının ardından öğretim elemanlarımızın görüş, önerileri ve sorunlarını dinledi.

Toplantıda son olarak yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında alınacak yeni önlemler konuşuldu.