15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri kapsamında, Üniversitemizde “15 Temmuz ve FETÖ’nün Kirli Yüzü” başlıklı online panel düzenlendi.

View this post on Instagram

Online Panel

A post shared by Sinop Üniversitesi (@sinopuniversity) on

Üniversitemiz Boyabat İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret Bölümü Öğretim Üyesi Sayın Doç. Dr. Serdar YENER ile Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Sayın Süleyman TEKİR tarafından gerçekleştirilen online panelde, Türkiye’deki darbeler tarihi ve FETÖ’nün karanlık yüzü anlatıldı.

Üniversitemiz kurumsal instagram hesabından canlı olarak gerçekleştirilen panelde ilk olarak Sayın Dr. Öğr. Üyesi Süleyman TEKİR tarafından darbe kavramı üzerinde durularak ülkemizdeki askeri darbelerin amaçları ve sonuçları ele alındı.

Yaşanan her darbe girişiminin ülkemize acı sonuçlar doğurduğunu belirten Sayın Dr. Öğr. Üyesi Süleyman TEKİR, 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı halkımızın ortaya koyduğu destansı direnişin, Türkiye’de demokrasinin kurumsallaşması açısından önemli bir milat olduğunu söyledi.

Sayın Doç. Dr. Serdar YENER de, halen dünyanın birçok ülkesinde faaliyetlerini sürdüren Fetullahçı Terör Örgütünün “gerçek ve karanlık yüzü” hakkında dikkat çeken bilgiler verdi.

FETÖ’nün örgüt şeması ve finansal yapısına da değinen Sayın Doç. Dr. Serdar YENER, örgüt üyelerinin çalışma sistemlerini, örgütün yurt dışı faaliyetlerini, hiyerarşisini, haberleşme yöntemlerini ve örgüte nasıl üye kazandırıldığını örnekler vererek anlattı.

Sayın Doç. Dr. Serdar YENER, bu sinsi terör örgütünün yurt dışında gizlilik içinde kurduğu örgütlenme yapısı hakkında da bilgiler paylaştı.

Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN da gerçekleşen online paneli canlı olarak takip etti.