Kalite Yönetim Sistemi Belgesi, Güvenli Kampüs Belgesi ve Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi ile hizmet kalitesini günden güne artıran Üniversitemiz, şimdi de iç ve dış paydaşlarının veri güvenliğini sağlamak için “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu”nu tüm birimlerinde aktif olarak uygulamayı amaçlıyor.

Bu kapsamda Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Sayın Hülya TURAN başkanlığında, “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve Uyum Süreci”ne ilişkin değerlendirme ve koordinasyon toplantısı yapıldı.

Senato Toplantı Odası’nda gerçekleştirilen toplantıya; Genel Sekreterimiz Sayın Ali ALTUNGEYİK, Genel Sekreter Yardımcımız Sayın Seyit Ahmet ÇELTİKCİ, Bilgi İşlem Daire Başkanımız Sayın Yüksel SANDALCI, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanımız Sayın Osman KIZILASLAN, Öğrenci İşleri Daire Başkanımız Sayın Savaş USTAOĞLU ve Personel Daire Başkanımız Sayın Zafer AKIN ile İdea Arge Proje Danışmanlık Şirketi Yetkilileri katıldı.

Toplantıda İdea Arge Proje Danışmanlık Şirketi adına Baş Tetkikçiler Sayın Gülşah BAKIRLI, Sayın Merve Halise BALKANLI ve Sayın Onur ALBAYRAK tarafından, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca Üniversitemizde uygulanacak prosedürlere ilişkin bilgilendirme yapıldı.

Ayrıca Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında, personel ve öğrencilerimize yönelik yapılacak bilgilendirme ve farkındalık eğitimlerine ilişkinde planlama yapıldı.

Sinop Üniversitesi olarak iç ve dış paydaşlarımızın kişisel verilerinin korunması konusunu önemsediklerini belirten Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Sayın Hülya TURAN, veri gizliliği kavramının kişi, kurum, kuruluş ve hatta ülkeler için hayati bir önem taşıdığını söyleyerek, Sinop Üniversitesinin de bu düşünceyle kişisel verilerin korunması için çalışmalarını aralıksız sürdüreceğini ifade etti.