15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri kapsamında, Üniversitemizde “Jeopolitik ve Teopolitik Açıdan 15 Temmuz Hain Darbe Girişimi” başlıklı online panel düzenlendi.

Üniversitemiz Boyabat İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Oktay KOÇ moderatörlüğünde gerçekleştirilen programa, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Eski Dekanı Sayın Prof. Dr. Şevket YAVUZ ve Kocaeli Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Sayın Prof. Dr. İrfan Kaya ÜLGER konuşmacı olarak katıldı.

Üniversitemiz kurumsal Youtube hesabından canlı olarak gerçekleştirilen panel, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından hazırlanan “Türkiye Geçilmez” konulu video gösterimiyle başladı.

Panelde ilk olarak konuşan Sayın Prof. Dr. Şevket YAVUZ, 15 Temmuz hain darbe girişiminin Teopolitik yönünü ele aldı. FETÖ’nün rolü ve kirli yapılanması hakkında bilgiler verdi.

15 Temmuz hain darbe girişiminde dış güçlerin etkisinin göz ardı edilmemesi gerektiğini ifade eden Kocaeli Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Sayın Prof. Dr. İrfan Kaya ÜLGER de darbe teşebbüsünün asıl amacının Batı ve ABD tarafından Türkiye’nin kontrol altında tutulmak istenmesi olduğunu söyledi.

Panelin moderatörlüğünü üstlenen Boyabat İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanımız Sayın Prof. Dr. Oktay KOÇ ise 15 Temmuz Şehitlerimizi rahmetle anarak Gazilerimize sağlıklı uzun ömürler diledi.

Ülkemizde bir daha böyle meşum hadiselerin yaşanmamasını dileyen Sayın Prof. Dr. Oktay KOÇ, her iki konuşmacıya da teşekkür ederek sözlerini tamamladı.