• Post category:Haberler

Üniversitemiz Çocuk Eğitimi Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından düzenlenen “Bahar Etkinlikleri” kapsamında Üniversitemizi ziyaret eden yüzlerce ilkokul ve ortaokul öğrencileri bilimle buluştu.

Öğrenci Yaşam Merkezi önünde gerçekleştirilen açılış programına Rektörümüz Prof. Dr. Şakir Taşdemir, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Muhitdin Yılmaz, Prof. Dr. Rıza Bayrak, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Yılmaz, akademik idari personelimiz, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Programın açış konuşmasını yapan Çocuk Eğitimi Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Doç. Dr. Nurhan Öztürk, projenin amacı ve gün boyunca devam edecek olan etkinlikler hakkında bilgiler verdi.

Programda selamlama konuşması yapan Rektörümüz Prof. Dr. Şakir Taşdemir ise minik öğrencileri Üniversitemizde misafir etmekten memnuniyet duyduklarını ifade ederek, etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Sinop merkez, ilçeler, köyler ve Samsun köylerinden gelen yüzlerce ilkokul ve ortaokul öğrencileri, Üniversitemiz öğrencilerince hazırlanan çalışmaların yer aldığı stantları tek tek dolaşarak, farklı projeleri, icatları ve deneyleri görmenin heyecanını yaşadı. Ayrıca öğrenciler bünyesinde matematik, fizik, biyoloji, astronomi, coğrafya gibi farklı disiplinlere yönelik hazırlanmış bilimsel deneysel setlerini barındıran “Mobil Bilim Merkezi” aracını inceleme imkânı buldu.

Rektörümüz Taşdemir ve Rektör Yardımcılarımız da etkinliğe katılan öğrencilerimizle sohbet edip onlarla birlikte stantları gezdi.

“Bahar Etkinlikleri” kapsamında İlahiyat Fakültesi Konferans salonunda Bilim Uzmanı/Çizgi Ötesi Öğretmen Emre Özel’in konuşmacı olarak katıldığı “Çizgi Ötesi Öğretmen Olmak” konulu söyleşi gerçekleştirildi.