Yüksek lisans ve doktora programlarını çeşitlendirmeye yönelik girişimlerine devam eden Üniversitemiz,  bünyesine iki yeni yüksek lisans programı daha kazandırdı.

Üniversitemiz Rektörlüğünün, Lisansüstü Eğitim Enstitüsü bünyesinde Türk Dili ve Edebiyatı Tezli Yüksek Lisans Programı ve Rekreasyon Tezli Yüksek Lisans Programı açılması yönündeki teklifi, Yükseköğretim Yürütme Kurulu tarafından onaylandı.

Sinop Üniversitesi Olarak Lisansüstü Eğitime Yönelik Güçlü Hedeflerimiz Var

Açılan yüksek lisans programlarına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DAGIN, “Tüm dünyada üniversitelerin lisans yanında lisansüstü eğitime de yöneldiğini gözlemliyoruz. Bu anlamda yaşanan bu gelişmeye bizlerin de uyum sağlaması önemlidir. Sinop Üniversitesi olarak lisansüstü eğitime yönelik güçlü hedeflerimiz var. Öğrencilerimize yalnızca lisans eğitimi değil, aynı zamanda zengin bir lisansüstü eğitim imkânı da sunmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

“Lisansüstü eğitim çalışmalarımızdaki en büyük hedeflerimiz, öğrencilerimize geniş bir yelpazede yetkinlik, yeterlilik, bilgi ve beceri kazandırmaktır” diyen Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, Lisansüstü Eğitim Enstitüsü bünyesinde açılan Türk Dili ve Edebiyatı Tezli Yüksek Lisans Programı ile Rekreasyon Tezli Yüksek Lisans Programının hayırlı olmasını diledi.

Yüksek Lisans Programı 0