• Post category:Haberler

Üniversitemizin 17. Kuruluş Yıl Dönümü, düzenlenen “Akademik Biniş Giyme ve Belge Takdim Töreni” ile taçlandırıldı.

Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Oteli’nde gerçekleştirilen törene; Sinop Valisi Dr. Mustafa Özarslan, Sinop Belediye Başkan Vekili Aysun Özsönmez, Cumhuriyet Başsavcısı Mesut Pektaş, Rektörümüz Prof. Dr. Şakir Taşdemir, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Ferhat Kuran, İl Emniyet Müdürü Tarıkhan Çetiner, İl Genel Meclis Başkanı Ersin Yaman, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Muhitdin Yılmaz ve Prof. Dr. Rıza Bayrak, Belediye Başkan Yardımcısı Nurettin Karaduman, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Cebeci, Fakülte Dekanlarımız, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokulu Müdürlerimiz, kurum ve daire amirleri, biniş giyme heyecanı yaşayan ve belgelerini alan öğretim üyelerimiz ile davetliler katıldı.

Tören, Üniversitemizin 17. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle hazırlanan tanıtım filminin gösterimiyle başladı. Tanıtım filmi gösteriminin ardından katılımcılara hitap eden Rektörümüz Prof. Dr. Şakir Taşdemir, “Bugün Üniversitemizin 2023 yılı faaliyetlerine sunmuş olduğu değerli katkılar nedeniyle ve uluslararası tanınırlığına sağladıkları katkılar için akademisyenlerimize teşekkür ediyorum. Bir üst kademeye yükselen akademisyenlerimizi ise tebrik ediyorum” dedi.

Programda selamlama konuşması yapan Vali Dr. Mustafa Özarslan ise Akademik Biniş Giyme ve Belge Takdim Töreninde bulunmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek, tüm akademisyenlerimizi tebrik etti.

Protokol konuşmaları sonrası, profesörlük unvanı alan ve akademik faaliyetler sonucunda alanlarında yükselme kaydeden öğretim üyelerimize binişleri giydirildi ve belgeleri takdim edildi.

Fotoğrafları indirmek için Wetransfer linkine tıklayınız. https://we.tl/t-3U2ZIFpCLc