Üniversitemiz, Sinop İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Sinop Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü ve Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından mesleki ve teknik eğitimin önemini vurgulamak amacıyla Lise-Ortaokul İdarecileri ve Rehber Öğretmenlerine yönelik “3 Aralık Farkındalık Semineri” düzenlendi.

Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Oteli’nde düzenlenen seminere; Rektör Yardımcımız Sayın Prof. Dr. Serap USTAOĞLU TIRIL, Meslek Yüksekokulu Müdürümüz Sayın Doç. Dr. Meryem SEFERİNOĞLU, Üniversitemiz Akademik Personeli, Lise-Ortaokul İdarecileri ve Rehber Öğretmenleri ile öğrenciler katıldılar.

Programda Üniversitemiz bünyesinde bulunan yüksekokul ve meslek yüksekokullarımıza ait tanıtım filmleri gösterildi.

Ardından açılış konuşmalarını gerçekleştiren Meslek Yüksekokulu Müdürü Sayın Doç. Dr. Meryem SEFERİNOĞLU, düzenledikleri seminerle meslek yüksekokullarına yönelik olumsuz imajı olumlu yönde değiştirmeyi amaçladıklarını ifade etti.

Daha sonra konuşan Rektör Yardımcımız Sayın Prof. Dr. Serap USTAOĞLU TIRIL da, Sinop Üniversitesi olarak iç ve dış paydaşlarla sürekli etkileşim halinde olduklarını ifade ederek,  bu doğrultuda mesleki ve teknik eğitimi geliştirmeye dönük çalışmalara imza attıklarını belirtti.

3 Aralık Farkındalık Semineri’nde ilk olarak Kariyer Koçu Sayın Yelda Yolay KAZANOĞLU katılımcılarla buluştu.

Konuşmasında meslek liselerinin ve meslek yüksekokullarının artılarını ele alan Sayın Yelda Yolay KAZANOĞLU, kariyer ve farkındalık konularında da tecrübelerini paylaştı.

Ardından konuşan Ürün Geliştirme ve Tasarım Merkezi Kurucusu Sayın Feyza AKTULGA ise, tasarım ve Ar-Ge Merkezleri kurulumunda “Mesleki Eğitim”in önemini anlattı.

Program hediye takdimi ve ikramla sona erdi.