• Post category:Etkinlikler

2021-2030 yıllarını kapsayan “İnsan Hakları ve Şiddetle Mücadele Bilincini Güçlendirici Saha Aktörleri Yetiştirme Projesi” çalıştayı Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK)’nin Ankara’daki genel merkezinde gerçekleştirildi.

Üniversitemiz Sosyal Arabuluculuk Koordinatörü Doç. Dr. Sayın Gül Sultan ÖZEREN’in moderatörlüğünde gerçekleştirilen bu büyük çalıştaya, Üniversitemizi temsilen koordinatör yardımcımız Dr. Öğr. Üyesi Sayın Adem ORAKÇI katıldı.

Çalıştayın birinci oturumunda “Sosyal Arabuluculuk Modeli” ve ülke düzeyinde seferberliğe dönüşmesinin önemini Prof. Dr. Sezai Özçelik, “Aile Temelli Yeminli Sosyal Arabuluculuk” ve “Gençlik Arabuluculuğu” konularını da Doç. Dr. Gül Sultan Özeren sundu.

Sadece ülkemizin değil, dünyanın başındaki en büyük problemlerden biri olan şiddetle mücadele noktasında kararlılık gösterildiğinin ifade edildiği çalıştayda, alınan kararlar ile birlikte proje daha büyük bir ivme kazanmış olacak.

 TC. CUMHURBAŞKANLIĞI On birinci Kalkınma Planı ve İnsan Hakları Eylem Planı Gereği “İnsan Hakları ve Şiddetle Mücadele Bilincini Güçlendirici Saha Aktörleri Yetiştirme Projesi-2021-2030″ projesinin başından bu yana önemli katkılar sağlayan bazı isimlere Yüksek Onur Belgesi takdim edildi. Üniversitemiz Sosyal Arabuluculuk Koordinatörü Doç. Dr. Sayın Gül Sultan ÖZEREN, belgesini Aydın Valisi Sayın Hüseyin AKSOY’un elinden aldı ve bu belgeyle onurlandırılmaktan duyduğu heyecanı ifade ederken, devletimiz ve milletimiz için “Şiddetle Mücadele Seferberliği” adına daha çok çalışmaya hazır olduğunu bildirdi.