Üniversitemiz ile Sinop Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü arasında, üniversitede eğitim gören öğrencilerimizin eğitsel, kültürel, gönüllülük ve sportif faaliyetlerinin geliştirilmesi başta olmak üzere birçok alanda ortak çalışmaların gerçekleştirilmesine yönelik kapsamlı bir iş birliği protokolü imzalandı.

Rektörlük Makamında gerçekleştirilen iş birliği protokolü imza törenine; Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, Gençlik ve Spor İl Müdürü Sayın M. Kazım AÇIKBAŞ, Rektör Yardımcılarımız Sayın Prof. Dr. Serap USTAOĞLU TIRIL, Sayın Prof. Dr. Kamil DEMİRCİ, Rektör Danışmanı Sayın Doç. Dr. Erkal ARSLANOĞLU, Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Sayın Namık SUCU, Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Sayın Öğr. Gör. Ömür Bilsay KUL, Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Sayın Hüseyin KONUKÇU ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürleri Sayın Ramazan YILMAZ, Sayın Şükrü ÖZGENÇ, Sayın Murat ALTUN, Sayın Süleyman ERDAL ve Sayın Gökhan KAYAÇAL katıldılar.

Üniversitemiz Bünyesinde ‘Genç Ofis’ Açılacak

Eğitim ile sportif faaliyetleri bir araya getirecek çalışmaların yapılması konularında mutabakata varılan protokolle; öğrencilerin almış oldukları eğitimle birlikte kişisel gelişimlerine katkı sağlanması amacıyla Üniversitemiz yerleşkesinde atölye ve kulüp çalışmalarının yapılacağı “Genç Ofis” açılacak.

Genç Ofis, Üniversitemiz gençlerinin gönüllülük faaliyetlerini hayata geçirmelerinin yanı sıra, onlara kariyer planlamaları noktasında da fırsatlar sunacak. Toplumda sosyal sorumluluğun sağlanmasına yönelik projelerin üretileceği Genç Ofis, Üniversitemiz gençlerinin kişisel gelişimine de katkı sağlayacak.

Üniversitemiz ile Sinop Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, protokol kapsamında ortak sosyal sorumluluk projeleri de hazırlayacak.

Üniversitemiz ile Sinop Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü arasında pek çok yeni iş birliğinin yer aldığı protokol, Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN ile Gençlik ve Spor İl Müdürü Sayın M. Kazım AÇIKBAŞ tarafından imza altına alındı.

Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN imza töreninde yaptığı açıklamada, Sinop Üniversitesi olarak bilim, sanat ve kültürel çalışmaların yanında gençlik ve spor çalışmalarına da ağırlık verdiklerini belirterek, hayata geçirilen iş birliği protokolüyle birlikte öğrencilerimizin sportif, kişisel, sosyal ve akademik gelişimlerine katkı sunmaya çalışacaklarını belirtti.

Yapılan ikili görüşmede, Sinop’ta kültür, sanat, spor ve eğitim alanlarında ihtiyaç duyulan hizmetlere gençlerimizin daha kolay ulaşması ve bu alanlarda kendini geliştirmek isteyen gençlere olanaklar sunulmasının gerekliliği üzerinde duruldu. Protokolde ayrıca Üniversitemiz eğitim-öğretim politikasının, öğrencilerimizin sportif ve kültürel faaliyetlere katılımı teşviki ile bütüncül bir açıdan sürdürüleceği vurgulandı.