• Post category:Haberler

Üniversitemiz, iş dünyasıyla daha sıkı iş birliklerine odaklanarak öğrenci ve mezunlarının işgücü piyasasına hazırlanmasını desteklemek amacıyla Türkiye İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) ile iş birliği protokolü imzaladı.

Protokol kapsamında, öğrenci ve mezunlara işgücü piyasasına entegrasyon sürecinde rehberlik sağlanacaktır. Bu çerçevede iş görüşmesi teknikleri, etkili iş arama stratejileri, iş piyasasının dinamikleri ve doğru özgeçmiş hazırlama gibi konularda danışmanlık hizmetleri sunulacaktır. Ayrıca, düzenlenecek olan Kariyer Günü, Meslek Tanıtım Günleri ve fuarlar gibi etkinliklerde üniversite ve iş dünyası iş birliğiyle iş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinin verilmesi planlanıyor.

Hazırlanan protokol, Rektörlük makamında düzenlenen imza töreniyle Rektörümüz Prof. Dr. Şakir Taşdemir ve İŞKUR Müdürü Asaf Çalışır tarafından imza altına alındı.

Bu protokolün uzun vadeli bir iş birliğinin başlangıcı olduğunu belirten Rektörümüz Taşdemir ve İŞKUR Müdürü Asaf Çalışır imzalanan protokolün hayırlı olması temennisinde bulundular.