• Post category:Haberler

Türkeli Meslek Yüksekokulu 149 öğrencisini mezun etti.  

Türkeli Şehir Stadında düzenlenen programa Rektörümüz Prof. Dr. Şakir Taşdemir, Türkeli Belediye Başkanı Veysel Şahin, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Muhittin Yılmaz, Prof. Dr. Rıza Bayrak, Genel Sekreterimiz Şenol Metin, ilçe protokolü, akademik-idari personelimiz, veliler ve öğrenciler katıldı.

Mezuniyet programı, geçit töreni ile başladı. Kortejde öğrencilerimiz protokolü ve velileri selamlarken, katılımcılar da alkışlarıyla mezuniyet sevinci yaşayan öğrencilerimize eşlik etti.

Programda Belediye Başkanı Veysel Şahin öğrencilerimizi tebrik ederek bundan sonraki hayatlarında başarılar diledi. Türkel’inden mutlu hatıralarla ayrıldıklarını umduğunu söyledi.

Rektörümüz Prof. Dr. Şakir Taşdemir; “Bugün hem mutluyuz hem de gururluyuz; 149 öğrencimizi mezun etmenin heyecanını, gençlerimizi hayata uğurlamanın, ülkemize kazandırmanın gururunu yaşıyoruz. Mezun öğrencilerimizin her birini ayrı ayrı tebrik ediyorum. Sizlerden isteğimiz, bugünlere kadar her türlü fedakârlığı göğüsleyerek yetiştiren emek veren hocalarınızı ve üniversitenizi unutmamanızdır. Bundan sonraki hayatınızda hepinize sağlık, mutluluk ve üstün başarılar diliyorum.” dedi.

Öğrenciler adına dönem birincimiz Özge Kaya bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasında; “Bu süreçte takım çalışmasının ve iş birliğinin gücünün önemini öğrendim. Sadece bunun bile beni hayatta başarıya ulaştıracağını biliyorum. Sınıf arkadaşlarımızla gerçekleştirdiğim projeler, birlikte çalışmanın ve ortak hedefler için birlikte ilerlemenin ne kadar önemli olduğunu öğrendim. Bu deneyimler, hayatımda bana rehberlik edecek.” dedi.

Ardından 2023-2024 akademik yıllında dereceye giren öğrencilerimize başarı belgeleri ve plaketleri protokol üyelerimiz tarafından takdim edildi. Ödül takdimi sonrası birinci Özge Kaya mezuniyet kütüğüne dönem birincisi plakasını çaktı. Son olarak öğrencilerimiz Türkeli Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Ahmet Türk koordinesinde mezuniyet andını okudu.

Tören sonunda öğrencilerimiz, hep birlikte keplerini fırlatarak, mezun olmanın coşkusunu doyasıya yaşadı.