Üniversitemiz Türkeli Meslek Yüksekokulu bünyesinde ilk öğrencilerini ağılayan Acil Durum ve Afet Yönetimi programı öğrencilerine yönelik mesleki ve teknik gezi düzenledi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen gezide ilk olarak Osmaniye İlköğretim Okulu öğrencilerine yönelik eğlence faaliyetleri düzenlendi. Bu kapsamda yüz boyama, ip atlama, voleybol, basketbol vb. oyunlarla öğrencilerin keyifli anlar yaşanması sağlandı.

Daha sonra Sinop İl Gençlik Merkezinde yemek yiyen öğrenciler Gençlik Hizmetleri Müdürü Sayın Şükrü ÖZGENÇ ile bir araya gelerek Gençlik merkezleri ve ilçe gençlik ve spor müdürlükleri faaliyetleri hakkında bilgi aldılar.

Programın devamında Sinop Havaalanında ARFF birimi ziyaret edilerek çalışma ortamları, imkanları, araç ve gereçleri öğrencilerimiz tarafından incelendi. Bu ziyarete; Sinop Vali Yardımcısı Sayın Recep YÜKSEL ve Sinop Havalimanı Müdürü Sayın Taylan ÖNCEL katılarak öğrencilerle sohbet ettiler.

Günün son etkinliğinde Sinop İl AFAD Müdürlüğü ziyaret edilerek AFAD’ın çalışmaları hakkında imkanları, araç ve gereçleri öğrencilerimiz tarafından incelendi ve birkaç uygulama gerçekleştirildi. Etkinliğin bu bölümünde Türkeli Meslek Yüksekokulu Müdür’ü Sayın Dr. Öğr. Üyesi İsmail GÜÇLÜ de eşlik ederek öğrencilerimizle sohbet etti.

Öğrencilerimiz son olarak Sinop ilinin eşsiz güzelliklerinden olan Hamsilos ve Aklimanda doğayla iç içe vakit geçirdiler.

Geziler sırasında öğrencilerimize, Acil Durum ve Afet Yönetimi Programı akademisyenleri Sayın Öğr. Gör. Ömer DEMİRBİLEK, Sayın Öğr. Gör. Dr. Tolga Acar YEŞİL ve Sayın Öğr. Gör. Şeyhmus AKSOY eşlik ettiler.