Üniversitemiz ile Samsun ve Sinop İlleri Su Ürünleri Yetiştiricileri Üretici Birliği tarafından 3-6 Ekim 2022 tarihleri arasında yapılması planlanan “1. Türk Somonu Çalıştayı” için hazırlık ve planlama toplantısı yapıldı.

Senato Toplantı Odası’nda düzenlenen toplantıya; Rektör Yardımcımız ve Su Ürünleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sayın Hülya TURAN, Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sayın Demet KOCATEPE, Samsun ve Sinop İlleri Su Ürünleri Yetiştiricileri Üretici Birliği Başkanı Sayın Osman PARLAK, Üniversitemiz Genel Sekreter Yardımcısı ve Basın-Yayın ve Halka İlişkiler Müdürü Sayın Seyit Ahmet ÇELTİKCİ, Samsun ve Sinop İlleri Su Ürünleri Yetiştiricileri Üretici Birliği Yüksek Mühendisi Sayın Tansu GÜLTEKİN, Samsun ve Sinop İlleri Su Ürünleri Yetiştiricileri Üretici Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Damla YETEN, Üniversitemiz Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü Grafik Teknikeri Sayın Erhan YÜCEEL ile online olarak; Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Oteli Müdürü Doç. Dr. Sayın Ercan KARAÇAR ve Su Ürünleri Yetiştiricileri Üretici Birliği Su Ürünleri Mühendisi Sayın Aslıhan BEKTAŞ katıldı.

Türkiye’de ilk kez Üniversitemiz ev sahipliğinde düzenlenecek olan “Türk Somonu Çalıştayı”na ilişkin yapılan ikinci toplantıda, hazırlık aşamaları ve planlamalar değerlendirildi.