• Post category:Haberler

Üniversitemizde “TÜBİTAK 2209-A/B Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme programı Bilgilendirme Toplantısı ve Belge Takdim” töreni düzenlendi.

İlahiyat Fakültesi konferans salonunda düzenlenen programa; Rektörümüz Prof. Dr. Şakir Taşdemir, Fakülte Dekanlarımız, Genel Sekreterimiz, akademik-idari personelimiz ve öğrenciler katıldı.

Programın selamlama konuşmasını yapan Rektörümüz, projeleri kabul edilen proje yürütücülerini ve öğrencileri tebrik ederek, “Geçmiş yıllarda 8 olan proje sayısı bu yıl 55’e yükseldi. Sizler, bu bunun yapılabilir olduğunu gösterdiniz ve ispatladınız. Demek ki önümüze bir hedef koyarsak ve azmedersek, bunları başarabiliyoruz. Önümüzdeki yıllarda da daha iyi rakamlara çıkacağımıza inanıyorum. Ayrıca gelecek yıllarda, daha fazla öğrencinin bu programa katılmasını ve projelerin çeşitlenmesi bekleniyorum.” dedi.

Konuşmanın ardından Üniversitemiz Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Sarıkaya ve Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Esra Bozkurt Altan, 2209-A/B üniversite öğrencileri araştırma projeleri destekleme programı tanıtımı yaptılar.

Sunumlar sonrası Rektörümüz Taşdemir ve protokol üyeleri tarafından 2023/2. Dönem 2209 Projeleri desteklenen proje yürütücüsü ve proje ortağı öğrenciler ile proje danışmanlarına plaket ve belge takdimi gerçekleştirildi.