Üniversitemizin de katıldığı, Tübitak 4004 Doğa ve Bilim Okulları Destekleme Programı 2020/1 dönemiyle desteklenen “Boyabat ta Çocuklar STEM Yolculuğuna Çıkıyor” isimli proje hayata geçti.

Sinop’un çeşitli ilçelerinden taşımalı ve köy okullarında okuyan 50 ortaokul öğrencisinin katılımı ile gerçekleştirilen proje ile öğrenciler, Matematik, Mühendislik, Teknoloji ve Fen alanında eğitimler aldılar.

Boyabat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ev sahipliğinde gerçekleşen proje açılışına İlçe Milli Eğitim Müdürü, Fatih Sultan Mehmet İmam Hatip Ortaokulu Müdürü, Sinop Üniversitesinden Proje Uzmanları Sayın Doç. Dr. Esra BOZKURT ALTAN ve Sayın Doç. Dr. Nurhan ÖZTÜRK’ün, eğitmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Farklı ilçelerden bir araya gelen öğrenciler etkinlikler ile öğrenirken eğlendiklerini ve yeni arkadaşlıklar edindikleri için mutlu olduklarını dile getirdiler.

Üniversitemiz Fen Bilimleri Enstitüsü’nden yüksek lisans mezunu Fen Bilimleri Öğretmeni Esra KÖROĞLU’nun yürütücülüğünü yaptığı proje kapsamında öğrenciler 6 gün boyunca Sinop, Samsun ve Amasya Üniversitelerinden çeşitli akademisyenlerden eğitimler aldılar.

Ayrıca proje kapsamında öğrenciler, okçuluk, sinema, oryantring, müze gezisi gibi çeşitli sosyal etkinlikler gerçekleştirdiler.