01-03 Temmuz tarihleri arasında ilimizde yapılacak olan TEKNOFEST Türkiye Drone Şampiyonası 2. Etap Sinop ayağı toplantısı Sinop Valisi Sayın Erol KARAÖMEROĞLU başkanlığında Rektör Vekili Prof. Dr. Sayın Cem Cüneyt ERSANLI’nın da katılımıyla Valilik Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Toplantıya; Sinop Valisi Sayın Erol KARAÖMEROĞLU, Belediye Başkan Vekili Sayın Hüseyin MİNOĞLU, Rektör Vekili Prof. Dr. Sayın Cem Cüneyt ERSANLI, Vali Yardımcısı Sayın Abdullah ŞAHİN, Gençlik ve Spor İl Müdürü Sayın Mehmet KALYON, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sayın Yahya ÇINKIL, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Sayın İbrahim AÇIKGÖZ, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Sayın Feridun DELEN, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Yurt Hizmetleri Müdürü Sayın Gökhan KAYAÇAL ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Okul Sporları Şube Müdür Vekili Sayın Sevim SÜMER katıldı.

Yarışmanın 1.Etabı 10-12 Haziran Kastamonu, 2. Etabı 01-03 Temmuz Sinop, 3. Etabı 19-21 Ağustos tarihleri arasında Artvin ilinde; final ise 30 Ağustos 04 Eylül tarihleri arasında Samsun’da gerçekleşecek.