• Post category:Haberler

Üniversitemizin Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin (SÜBİTAM) SWOT analizi, Rektörümüz Prof. Dr. Şakir Taşdemir Başkanlığında düzenlenen toplantıda gerçekleştirildi.

Toplantıya Rektörümüzün yanı sıra; Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Muhitdin Yılmaz, Prof. Dr. Rıza Bayrak, Genel Sekreterimiz Şenol Metin, Merkez Müdürü Doç. Dr. Mustafa Kemal Balki, Merkez Müdür Yardımcıları ve personelleri katıldı.

Merkez Müdürü Doç. Dr. Mustafa Kemal Balki tarafından yapılan sunum ile laboratuvarların güçlü ve zayıf yönleri, karşılaşılabilecek riskler ve yapılması gereken çalışmalar detaylı bir şekilde ele alındı.

Toplantıda, laboratuvarların araç parkı, insan kaynakları kapasitesi gibi hususlarda yapılması gerekenler değerlendirildi. Ayrıca, fakültelerdeki laboratuvarlar ile SUBİTAM merkez laboratuvarının senkronizasyonun gerekliliğinin altı çizildi.

Bu çerçevede, laboratuvarlarımızın eksikliklerinin giderilmesi, makine ve teçhizatlarının yenilenmesi ve ekipman ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla projelendirilme çalışmalarının başlatılması kararı alındı.