Üniversitemiz Çocuk Üniversitesi koordinesinde, Fen Bilimleri Alan Koordinatörü Öğr. Gör. Sayın İrem ÜÇÜNCÜOĞLU yürütücülüğünde, ortaokul çağındaki öğrencilerin fen, bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik alanlarında yaratıcı düşünme ve problem çözebilme becerilerini geliştirmek amacıyla hazırlanan “STEM İle Geleceğe Bakış: Disiplinlerarası Etkileşim” isimli projenin açılış programı gerçekleştirildi.

İlahiyat Fakültesi Konferans Salonunda düzenlenen açılış programına; Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Sayın Cem Cüneyt ERSANLI, Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcımız Dr. Öğr. Üyesi Sayın Kibar AKTIN, Çocuk Üniversitesi Müdürümüz Doç. Dr. Sayın Nurhan ÖZTÜRK, Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Sayın Esra BOZKURT ALTAN ve Proje Yürütücüsü Öğr. Gör. Sayın İrem ÜÇÜNCÜOĞLU projede yer alan öğrenciler katıldı.

Programın açılışında proje hakkında bilgiler veren Proje Yürütücüsü Öğr. Gör. Sayın İrem ÜÇÜNCÜOĞLU, Proje kapsamında öğrencilerin becerilerini geliştirecek çeşitli bilimsel ve sanatsal etkinlikler düzenlemeyi amaçladıklarını ifade etti.

Programda konuşan Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Sayın Cem Cüneyt ERSANLI ise “Geleceğimizin teminatı çocuklarımız STEM eğitimiyle problem çözme, analiz, yaratıcılık, takım çalışması, girişimcilik, bağımsız düşünme, dijital okuryazarlık ve iletişim gibi yetenekler kazanarak gelecekte karşılarına çıkabilecek olan iş alanlarında kendilerini bir adım öne taşıyacağına inanıyorum” dedi.

TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destekleme Programı kapsamında hazırlanan “STEM İle Geleceğe Bakış: Disiplinlerarası Etkileşim” isimli proje 6 gün sürecek olup, bu süre boyunca sosyo-bilimsel konular, yaratıcı düşünceyi destekleyecek etkinlikler, sanat ve spor etkinlikleri gibi birçok faaliyet gerçekleştirilecek.

Projede ayrıca Türkiye’nin farklı üniversitelerinden, Milli Eğitim Müdürlüğünden ve Sinop Bilim Sanat Merkezinden çok sayıda eğitmen etkinliklerde öğrencilerle buluşacak.