Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından Sinop Kültür Merkezinde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle program düzenlendi.

Düzenlenen programa Sinop Valisi Sayın Köksal ŞAKALAR, Sinop Askerlik Şubesi Başkanı ve Garnizon Komutanı Personel Bnb. Sayın Cevdet Alper BATU, Belediye Başkanı Sayın Barış AYHAN, Üniversitemiz Rektörü Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, Vali Yardımcıları, kurum müdürleri, öğrenciler, vatandaşlar, etkinliğin onur konuğu olan Engelli bireylerimiz ve aileleri katıldı.

Programda Engelsiz Yaşam Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi gençlerinden oluşan Türk Sanat Müziği korosu eserlerini seslendirdi.

Programın son bölümünde  Engelsiz Yaşam Merkezi gençlerinin oynadığı ‘‘Sesimi Duyan Yok mu ‘’ adlı tiyatro gösterisi ve Umut Evlerinde kalan çocukların işaret dili ile hazırladıkları ‘‘ Hoş Geldin ve Erkenci Kuş’’ şarkıları sergilendi.

Program, Engelsiz Yaşam Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezindeki engelli vatandaşlarımız tarafından hazırlanan el sanatları sergisinin gezilmesi ile son buldu.