• Post category:Haberler

Sinop Üniversitesi Vakfı 31. Olağan Genel Kurul Toplantısı Üniversitemiz Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Oteli’nde gerçekleştirildi.

Genel Kurul Toplantısına; Sinop Vali Vekili Sayın Abdullah ŞAHİN, Sinop Belediye Başkan Vekili Sayın Aydın Hakan SÖNMEZ, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Sayın Nihat DALGIN, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Sayın Hülya TURAN ve Prof. Dr. Sayın Kamil DEMİRCİ, Fakülte Dekanlarımız, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokul Müdürlerimiz ile vakıf üyelerimiz katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan programın açış konuşmasını Rektörümüz ve Vakfımızın Başkanı Prof. Dr. Sayın Nihat DALGIN yaptı. Sözlerine Genel Kurulun hayırlı olması temennisinde bulunarak başlayan Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Nihat DALGIN, vakfın yürütmüş olduğu çalışmaları katılımcılarla paylaştı.

Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Nihat DALGIN, 2022 yılı içerisinde Üniversitemizde eğitim gören ihtiyaç sahibi öğrencilerimize başarı bursu, yemek bursu, Erasmus bursu gibi çeşitli burslar sağlandığını ifade ederek, “Üniversitemiz Vakfından burs talep eden ön lisans ve lisans düzeyinde toplam 53 öğrencimize 9 ay süresince ayda 300,00 TL, 8 lisansüstü öğrencimize ayda 500,00 TL burs verilmiştir. İhtiyaç sahibi 200 öğrencimize (yabancı uyruklu öğrenciler de dahil) ayda 90,00 TL yemek bursu sağlanmıştır. Üniversitemizde eğitim gören ve Uluslararası Erasmus Değişim Programı kapsamında yurtdışında öğrenim görecek 25 öğrencimizin her birine defaten 1000,00 TL burs verilmiştir” dedi.

Su Ürünleri Fakültesi ve Vakfımız ile Samsun ve Sinop İlleri Su Ürünleri Yetiştiricileri Üretici Birliği arasında imzalanan protokol kapsamında; Birlik tarafından yapılan yıllık bağışlarla başarılı öğrencilere 3 yıldan beri 12 ay boyunca her ay 300.00 TL başarı bursu ödendiğini de hatırlatan Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Nihat DALGIN, “Tüm bunların yanında Vakıf olarak öğrencilerimize TEKNOFEST gibi yarışmalarda maddi olarak destek sağladık. Ramazan ayında öğrencilerimize iftar yemekleri düzenledik. Fidan dikimleri gerçekleştirerek hatıra ormanları oluşturduk. Ayrıca 6 Şubat’ta yaşanan deprem felaketi nedeniyle deprem bölgesinde olup depremden olumsuz etkilenen 167 öğrencimize Vakıf Yönetim Kurulu kararı maddi yardım yaptık. Bu ay içinde de yine ihtiyaç sahibi depremzede öğrencilerimize bir nebze de olsa maddi destek sağlamak istiyoruz. Sayın Vakıf Üyeleri, Vakfımızın kurulduğu günden bugüne kadar destek sunan ve katkı sağlayan her bir üyemizi şükran ve minnetle anıyor; vefat eden üyelerimize Yüce Allah’tan rahmet diliyorum. Teşekkür eder saygılar sunarım” dedi.

Genel Kurul Toplantısı, divan başkanı ve divan heyetinin seçimi ile devam etti. 

Divan teşekkülünün ardından; Üniversitemiz Vakfı’nın 2022 Yılı Bilançosu, Gelir-Gider Tablosu, Kesin Bütçesi ve Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu, Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Sayın Hülya TURAN tarafından, Denetleme Kurulu Raporu ise Denetleme Kurulu Üyesi Doç. Dr. Sayın Rıza BAYRAK tarafından okundu.

Okunan bilanço ve raporlar oy birliğiyle kabul edildi.

Sinop Üniversitesi Vakfı 31. Olağan Genel Kurul Toplantısı, dilek ve temenni bölümü ile sona erdi.