• Post category:Haberler

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Sayın Nihat DALGIN, Sinop Üniversitesi Kampüs Camii Projesi için başlatılan kampanyaya katılarak bağış taahhüdünde bulunan akademik ve idari personelimize ayrı ayrı teşekkür ederek, bağışta bulunmak isteyen personelimize ve Sinoplu iş insanlarına seslendi.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Sayın Nihat DALGIN, kaleme aldığı mesajda şu ifadelere yer verdi;

Sinop Üniversitesi Kampüs Camii Projesi için başlattığımız kampanyaya gönülden iştirak edip yemekli toplantılarımıza katılarak toplamda şimdilik 1.350.000 TL (Bir milyon üç yüz elli bin lira) bağış taahhüdünde bulunan akademik ve idari personelimizi ayrı ayrı tebrik ediyor, hayırlarının makbul olmasını diliyorum. Toplantılarımıza katılamayan ya da kendilerine toplantı daveti ulaşmayan akademik ve idari personelimizin de Kampüs Camii inşaatı için katkılarını bekliyoruz.

Üniversite personelimizin gösterdiği bu örnek davranış gerek Sinop esnafı, eşrafı ve halkı için gerekse Sinop dışında yaşayan ve Üniversite Camii yaptırmak için kampanya başlattığımızı duyan bütün hayırseverler için örnek bir davranış olacaktır.

Daha önce Sinop Üniversitesi Merkez Kütüphanesi yaptırmak için bir kampanya başlatılmış ise de, Merkez Kütüphanesi yaptırma planımız Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı tarafından 2023  Yatırım Programına  alınması ve 2023 yılı içinde Merkez Kütüphanesi inşaatı için 8 milyon ödenek ayrılması  Resmi Gazetede yayımlandığı için, söz konusu kampanyayı sonlandırmış bulunmaktayız. Bundan böyle hayırsever personelimiz ve vatandaşlarımız hayırlarını Kampüs Camii inşaatı için değerlendirebileceklerdir. Merkez Kütüphanesi inşaatına birkaç aya kadar başlanacaktır.

Kampüs Camisinin temelinin düşünülen  zamanda (Nisan ayı ya da en geç Mayıs ayında) atılabilmesi için bağışta bulunmayı taahhüt eden personelimizin taahhütlerine uygun şekilde  (taahhütlerini ve zamanını unutmadan)  bağışlarını  havale etmeleri beklenmektedir.

Henüz Camii için bağış yapmayan/taahhütte bulunmamış her personelimizin  de  Sinop Üniversitesi  Kampüs Camii için (az çok demeden) aşağıdaki hesap numaraları aracılığı ile bağışta bulunmaları önem arz etmektedir.

BAĞIŞLARINIZ İÇİN:
Sinop Üniversitesi Yerleşkesi Camii Yaptırma, Yaşatma ve Hizmet Derneği Hesap Numarası
ZİRAAT BANKASI – SİNOP ŞUBESİ / TR02 0001 0002 2675 7273 7650 01

Türkiye Diyanet Vakfı Sinop Şubesi Hesap Numarası
VAKIFBANK – SİNOP ŞUBESİ / TR05 0001 5001 5800 7305 5956 89
(Türkiye Diyanet Vakfının bu hesap numarasına “Kampüs Camii için” şeklinde şartlı bağış yapılabilir.)