• Post category:Haberler

Üniversitemiz Rektörümüz Prof. Dr. Şakir Taşdemir başkanlığında 08-09 Haziran 2024 tarihlerinde gerçekleşecek olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesinde Bina Sınav Sorumluları ve yardımcıları ile Bina Yöneticilerinin katılımıyla bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda Rektörümüz Prof. Dr. Şakir Taşdemir yaptığı konuşmada, sınav sürecinin sorunsuz bir şekilde ilerlemesi için titizlikle çalışılması gerektiğini vurguladı.

Sinop il merkezi ile Boyabat ilçemizde gerçekleştirilecek TYT Sınavına 27 binada 6716 öğrencimizin gireceğini ifade eden Rektörümüz;

“İlimizde huzurlu ve güvenli bir sınav ortamının oluşturulması için ilgili tüm kurumların katılımı ile koordinasyon toplantısının yapılmıştır. Devletimizin ilgili tüm kurumları bütün hazırlıklarını tamamlamış, gerekli tedbirleri almıştır. Nüfus Müdürlüğünün 08 Haziran Cumartesi 07.00-17.00 saatlerinde, 09 Haziran Pazar günü ise 07.00-15.00 saatleri arasında hizmet sunacaktır. Sınav sabahı yaşanabilecek trafik ve ulaşım problemleri için gerekli tedbirlerin alınmıştır. Ancak yine de öğrencilerimizin tedbirli olmalıdır.” dedi.

Sınav yapılacak binaların yakınında sürücülerimizin korna çalmaması, pazar, inşaat gibi gürültü oluşturabilecek çalışmaların yapılmaması önem arz ettiğini ifade eden Prof. Dr. Şakir Taşdemir;

“YKS’ye girecek tüm adaylarımıza sınavlarda üstün başarılar diliyorum. Ailelerimize de seslenmek istiyorum; Gençlerimizin YKS’den alacakları sonuçlar elbette çok önemlidir. Ama geleceğin inşasında sınavlar sadece bir basamaktır ve telafisi mümkündür. Her koşulda gençlerimizi desteklemeye devam etmeliyiz.” dedi.