Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, Su Ürünleri Fakültesi Dekanımız Sayın Prof. Dr. Hülya TURAN ile birlikte, Samsun ve Sinop İlleri Su Ürünleri Yetiştiricileri Üretici Birliği Başkanı Sayın Osman PARLAK ve Kızılırmak Su Ürünleri Genel Müdürü Sayın İshak GENÇBAY’ı ziyaret etti.

Ziyarette Üniversitemiz ile Birlik arasında karşılıklı işbirliğini geliştirmeye yönelik çalışmalar ele alınırken gelecek dönemde yapılması düşünülen projeler hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

Ayrıca Üniversitemiz Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Uygulama ve Merkezi (SÜBİTAM)’nde bulunan bazı analiz cihazlarının, sektörün ihtiyaçlarına cevap verebilecek şekilde akredite edilmesi, bunun yanı sıra Birlik tarafından Türk somonu başta olmak üzere balık türlerinin tanıtımı noktasında yürütülecek çalışmalara üniversitemizin sağlayacağı bilimsel katkılar da ele alındı.

Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, Su Ürünleri Fakültemizde eğitim alan öğrencilerimizi başarıya teşvik etmek ve sektörle ilgili tecrübe kazanmalarını sağlamak için Üniversitemiz ile Birlik arasında somut adımların atıldığını belirterek Sayın Osman PARLAK’a ve Sayın İshak GENÇBAY’a teşekkürlerini sundu.