• Post category:Haberler

Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, Samsun ve Sinop Su Ürünleri Yetiştiricileri Üretici Birliği Başkanı Sayın Osman PARLAK ile Kızılırmak Su Ürünleri Genel Müdürü Sayın İshak GENÇBAY’ı makamında ağırladı.

Görüşmeye, Rektör Yardımcılarımız Sayın Prof. Dr. Hülya TURAN, Sayın Prof. Dr. Kamil DEMİRCİ ve Sayın Prof. Dr. Cem Cüneyt ERSANLI eşlik etti.

Görüşmede bugüne kadar Üniversitemiz ile Birlik arasında gerçekleştirilen ortak projeler ele alınırken, gerçekleştirilmesi düşünülen çalışmalar ile ilgili de fikir alışverişinde bulunuldu.

Ayrıca Üniversitemiz Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Uygulama ve Merkezi (SÜBİTAM)’nde bulunan bazı analiz cihazlarının, sektörün ihtiyaçlarına cevap verebilecek şekilde akredite edilmesi, bunun yanı sıra Birlik tarafından Türk somonu başta olmak üzere balık tüketimini arttırmaya ve bilinçlendirmeye yönelik yürütülecek çalışmalarda üniversitemizin sağlayacağı bilimsel katkılar da ele alındı.

Görüşmeden duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, her fırsatta üniversitemize verdiği desteklerden dolayı Sayın Osman PARLAK ve Sayın İshak GENÇBAY’a teşekkürlerini iletti.