Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, Samsun Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ınstagram üzerinden canlı olarak gerçekleştirdiği ‘Gençlerle Başbaşa’ programının konuğu oldu.

Moderatörlüğünü Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Mehmet İrfan YETİK’İN yaptığı yayında, üniversite adaylarının merak ettiği soruları yanıtlayan Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, Üniversitemizin bölümleri ve öğrencilerimize sunduğu olanaklar hakkında da bilgiler verdi.

Üniversitemize ait resmi ınstagram hesabı üzerinden yayına katılan Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, Sinop Üniversitesi olarak bir yandan öğrencileri hayata hazırlarken diğer yandan da onların kişisel gelişimlerine ve kariyer planlamalarına da yön vermeyi amaçladıklarını ifade etti.

Programda, Üniversitemizin öğrenci merkezli eğitim-öğretim yaklaşımı ve bilimsel başarıları hakkında da bilgiler veren Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, şu ifadeleri kullandı:

“Sinop Üniversitesi olarak son 3 yılda bünyemize kazandırdığımız her bölüm ve program, Ülkemizin gelecek hedefleriyle örtüşmektedir. Özellikle bugünlerde sağlık alanında nitelikli insan kaynağına duyulan ihtiyacın artması sebebiyle, bu ihtiyaca cevap vermek adına Sağlık Bilimleri Fakültemizi bahar dönemi içinde Üniversitemize kazandırdık. Son üç yılda sağlık başta olmak üzere pek çok alanda gelecek vadeden bölüm ve programlar açtık. Bu noktada Üniversitemize kazandırdığımız her bölüm ve program, sektörün talebi ve ülkemizin gelecekteki ihtiyaçları dikkate alınarak belirlenmektedir. Diğer yandan genç ve başarılı bir akademik kadroya sahibiz. Akademisyenlerimizin ortaya koyduğu bilimsel çalışmalar sonucunda, Üniversitemizin ulusal/uluslararası başarısı ve akademik saygınlığı da her geçen gün artmaktadır. Türkiye’nin en genç ve en hızlı gelişen üniversitelerinden biri olarak, öğrencilerimizi her açıdan hayata daha iyi şekilde hazırlamayı amaçlıyoruz. Üniversite tercihi yapacak adaylarımızı, doğal ve tarihi güzelliklerle bezeli, Türkiye’nin en mutlu kenti Sinop’a ve bu mutlu kentin parlayan yıldızı olan Sinop Üniversitesine bekliyoruz.”