Ordu Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Ali AKDOĞAN ve Giresun Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Yılmaz CAN, Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN’ı ziyaret etti.

Rektörler Sayın Prof. Dr. Ali AKDOĞAN ve Sayın Prof. Dr. Yılmaz CAN, Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, Rektör Yardımcılarımız Sayın Prof. Dr. Hülya TURAN, Sayın Prof. Dr. Kamil DEMİRCİ, Sayın Prof. Dr. Cem Cüneyt ERSANLI, Genel Sekreterimiz Sayın Mehmet ATLI ve Genel Sekreter Yardımcımız, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürümüz Sayın S. Ahmet ÇELTİKCİ tarafından Rektörlük girişinde karşılandı.

Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, kampüs minyatürü üzerinden kampüs alanımızda devam eden çalışmalar hakkında misafirlerine bilgiler verdi.

Ardından Rektörlük makamında gerçekleştirilen görüşmede, üniversiteler arası işbirliği ve ortak projelere yönelik fikir alışverişinde bulunuldu. Sinop, Ordu ve Giresun illeri ile bölgenin gelişimi gibi konular ele alındı.

Sinop Üniversitesi’nin yürüttüğü bilimsel ve kültürel faaliyetlerle Sinop’a olumlu katkılar sağladığını, üniversitemizde gerçekleştirilen çalışmaları yakından takip ettiklerini söyleyen Rektörler Sayın Prof. Dr. Ali AKDOĞAN ve Sayın Prof. Dr. Yılmaz CAN, Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN’a çalışmalarında başarılar dileyerek yapılacak işbirliklerinde her zaman bir arada olmak istediklerini söylediler.

Ziyaretten büyük bir memnuniyet duyduğunu ifade eden Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, yürütülecek ortak çalışmalar ve işbirlikleri ile üniversitelerimizin ve bölgenin gelişimine katkı sağlamayı amaçladıklarını ifade etti.

Pandemi sürecinde devam eden eğitim-öğretim faaliyetleri hakkında istişarelerin yapıldığı ziyaret, hediye takdimi ve hatıra fotoğrafı çekilmesi ile son buldu.

Ordu Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Ali AKDOĞAN ve Giresun Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Yılmaz CAN, ziyaret sonunda Rektörlük Şeref Defteri’ni imzaladı.