• Post category:Haberler

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinesinde, Samsun Üniversitesi ev sahipliğinde, 8 üniversitenin paydaşlığında organize edilen “Orta Karadeniz Kariyer Fuarı” (OKAF’24) başladı.

TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen fuara Üniversitemizi temsilen; Rektörümüz Prof. Dr. Şakir Taşdemir, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Muhitdin Yılmaz, Kariyer Geliştirme ve Mezunlar Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Cem Dönmezoğulları, akademik ve idari personelimiz katıldı.

Fuarın açılış töreninde konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Şakir Taşdemir, “Bu başarılı etkinlik; katılımcılara bilinçli kariyer hedefleri oluşturma, niteliklerini geliştirme, sektör beklentilerine uygun donanıma sahip olma ve başarılı girişimci ve liderler ile temas kurma fırsatı verecek. Aynı zamanda, firmalar için nitelikli öğrenci ve mezunlarla doğrudan iletişim kurarak, iş ve staj ihtiyaçlarına yönelik adayları bulma imkânı sağlayacağı kanaatindeyim” dedi.

Orta Karadeniz Kariyer Fuarı, çevre illerde faaliyet gösteren sanayi firmaları, iş insanlarını, ticaret ve sanayi odalarını, sivil toplum kuruluşları ile üniversitelerden katılan yöneticileri, öğretim elemanlarını, öğrencileri ve mezunları bir araya getirdi.

Üniversitemiz Fuardaki Yerini Aldı

Öğrenci, mezun, kamu ve özel sektör temsilcilerini buluşturan fuarda, üniversitemizde stant açarak yerini aldı.

Rektörümüz Prof. Dr. Şakir Taşdemir ve Rektör Yardımcımız, Üniversitemiz standını ziyaret eden misafirlerle yakından ilgilendi. Fuara katılım sağlayan; staj imkanı arayan ara sınıf öğrencileri, kariyer hedeflerini geliştirmek isteyen ön lisans, lisans, lisansüstü öğrencileri, mezunlar ve vatandaşlar üniversitemiz standına büyük ilgi gösterdi.

Rektörümüz Prof. Dr. Şakir Taşdemir, fuar alanında stant açan Üniversite, kurum ve özel sektör stantlarını da ziyaret ederek, görüş alışverişinde bulundu.

“Yetenek Her Yerde” teması altında ve “100 Yıllık Mirası Geleceğe Taşı” mottosuyla düzenlenen OKAF’24, 10-11 Ocak tarihlerinde Samsun Fuar ve Kongre Merkezinde ziyaretçilerini ağırlayacak.