• Post category:Etkinlikler

İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen ve Üniversitemiz Tiyatro Öğrenci Kulübü ile Sinop Hayaller Tiyatrosu tarafından hayata geçirilen “Her Köye Tiyatro” projesi kapsamında “Kral Çıplak” adlı çocuk tiyatrosu Durağan ilçesinde öğrenim gören ilk ve ortaokul öğrencilerine sahnelendi.

Durağan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün organize ettiği ve Şehit İdris Gezer Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde 5 seans olarak ve toplamda 850 çocuğa sahnelenen “Kral Çıplak” adlı müzikal oyuna çocuklar ve aileleri büyük ilgi gösterdi.

Projenin amacının Sinop il ve ilçelerinde köylerde yaşayan ve çoğunluğu hiç tiyatro izlememiş çocuklara tiyatro ulaştırmak olduğunu belirten Üniversitemiz Tiyatro Öğrenci Kulübü Başkanı Sayın Enes CANGÜL, “Valimiz Sayın Erol KARAÖMEROĞLU başta olmak üzere, Üniversitemizin tüm imkanlarını seferber eden Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Nihat DALGIN ile Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanımız Sayın Hüseyin KONUKÇU’ya ve projemizin ortaklarına  minik öğrenci kardeşlerimizi tiyatro ile buluşturdukları için teşekkür ederim. Oyunumuza gösterilen yoğun ilgiden oldukça memnunuz. Durağan’da öğrenim gören tüm ilk ve ortaokul öğrencilerimize ulaşabilmek adına aynı gün 5 seans oyun sergiledik. Tüm ilçelerimizde ve köylerimizde kısıtlı olan sosyal aktiviteler konusunda veliler ve çocuklarla daha sık buluşarak onlara tiyatro oyunlarını daha çok izlettirmek istiyoruz.” dedi.

Hans Christian Andersen’in “İmparator’un Yeni Giysileri” eserinden uyarlanan “Kral Çıplak” adlı müzikli ve danslı tiyatro oyununda, Üniversitemiz öğrencilerinden Enes CANGÜL, Dila ÖZTÜRK, İbrahim Can DEMİREL, Sümeyye KOCALAR ve Emirhan GÜRSOY gösterdikleri performans ile minik öğrencilere ve ailelerine unutamayacakları bir gün yaşattı.

Sömestr tatilinin ardından “Kral Çıplak” Sinop’un tüm ilçelerinde çocuklarla buluşmaya devam edecek.