• Post category:Etkinlikler

Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı (LÖSEV) tarafından yürütülen “Lösemiyle Yolculuk” projesi kapsamında, Samsun şubesine kayıtlı olan ve Sinop’ta yaşayan kanser hastalarını ve yakınlarını bilgilendirmek amacıyla Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi öğretim üyeleri Doç.Dr. Dilek SAĞIR ve Doç.Dr. Bilge BAL ÖZKAPTAN tarafından “Hastalık Sürecinde Enfeksiyondan Korunma” başlıklı bilgilendirme konferansı verildi.

Aynı zamanda Üniversitemiz “Lösemili Çocuklara Fayda Topluluğu Öğrenci Kulübü” akademik danışmanı olan Doç.Dr. Dilek SAĞIR üniversitemizin bu tip faaliyetlerle hasta ve hasta yakınlarını her zaman destekleyeceğini ifade etti. Ayrıca üniversitemizde öğrenim gören öğrencilerimizden oluşan LÖSEV Fayda Topluluğu üyelerimiz tarafından yıl içerisinde çeşitli etkinlikler düzenleneceği belirtilerek katılımcıların yapılacak faaliyetlerle ilgili talepleri alındı.

Doç.Dr. Bilge BAL ÖZKAPTAN, kanser sürecindeki enfeksiyon eğilimi oluşturan nedenler, kemoterapi ve hastalık sürecine bağlı bağışıklık sisteminin nasıl etkilendiği ve bu süreçte enfeksiyondan korunma önlemleri konusunda güncel bilgileri aktardı. Öğretim üyelerimiz katılımcıların sorularını da yanıtladılar.

Not: Üniversitemiz öğrenci kulüpleri arasında yer alan “Lösemili Çocuklara Fayda Topluluğu”na tüm öğrencilerimiz gönüllü olarak üye olabilir ve planlanacak faaliyetlerde görev alabilirler.