Çanakkale Zaferi’nin 106. Yıl dönümü dolayısıyla Üniversitemiz İlahiyat Fakültesinde Çanakkale Şehitlerini anma programı düzenlendi.

Pandemi tedbirlerine uygun şekilde İlahiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğe; Dekan Yardımcısı Sayın Doç. Dr. Emrah DİNDİ, Akademik ve İdari personelimiz ile öğrencilerimiz katıldılar.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başlayan program, Çanakkale Şehitlerimizin ruhu için Öğr. Gör. Sayın Cafer YILDIZ’ın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle devam etti.

Ardından, Çanakkale Destanı’nın anlatıldığı sinevizyon gösterimi izlendi.

Daha sonra İlahiyat Fakültesi Arş. Gör. Sayın Muhammed KARAAĞAÇ tarafından katılımcılara “10 Kıta Bir Vatan İlelebet İstiklal” başlıklı konferans verildi.

Arş. Gör. Sayın Muhammed KARAAĞAÇ, Çanakkale’de ortaya konan destansı mücadeleyi, Mehmet Akif ERSOY’un “Çanakkale Şehitlerine” isimli şiirinden örnekler vererek anlattı.

Konuşmasında Çanakkale Destanı’nın tarihi sürecine de değinen Arş. Gör. Sayın Muhammed KARAAĞAÇ, Çanakkale Zaferi’nin yalnızca Türk milleti için değil, İslam coğrafyası açısından da tarihi bir öneme sahip olduğunu ifade etti.

Konuşmalarının ardından Dekan Yardımcısı Sayın Doç. Dr. Emrah DİNDİ tarafından Sayın Arş. Gör. Muhammed KARAAĞAÇ’a hediye takdim edildi.