Üniversitemize bağlı olarak Erfelek ilçemizde kurulacak “Mustafa Can Meslek Yüksekokulu”, Erfelek Meslek Yüksekokulu Yaptırma Geliştirme ve Eğitim Derneği öncülüğünde yapılan temel atma töreni ile Sinop Üniversitesi Rektörlüğü’ne tahsis edilen ve Milli Emlak’a ait 8 dönümlük arazide gerçekleşti.

Temel atma törenine; Sinop Valisi Sayın Erol KARAÖMEROĞLU, CHP Grup Başkan Vekili Sayın Engin ALTAY, Sinop AK Parti Milletvekili Dr. Sayın Nazım MAVİŞ, Sinop CHP Milletvekili Sayın Barış KARADENİZ, Sinop Belediye Başkanı Sayın Barış AYHAN, Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Nihat DALGIN, Erfelek Kaymakamı Sayın Burak Bozkurt GÜRSES, Erfelek Belediye Başkanı Sayın Mehmet UZUN, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Sayın Kamil DEMİRCİ ve Prof. Dr. Sayın Cem Cüneyt ERSANLI ile Meslek Yüksekokulumuza adını veren Sayın Mustafa CAN ve Erfelek halkı katıldı.

Törende; Sinop Valisi Sayın Erol KARAÖMEROĞLU, CHP Grup Başkan Vekili Sayın Engin ALTAY, Sinop AK Parti Milletvekili Dr. Sayın Nazım MAVİŞ, Sinop CHP Milletvekili Sayın Barış KARADENİZ, Erfelek Belediye Başkanı Sayın Mehmet UZUN ve hayırsever iş adamı Sayın Mustafa CAN konuşma yaptı.

Meslek Yüksekokulumuzun inşasını üstlenen Sayın Mustafa CAN; “Bu okulu yaptırmak bize nasip oldu. Vesile olan herkese çok teşekkür ediyorum. Hepimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Nihat DALGIN ise; “Erfelek ilçemizde açılacak olan Erfelek Meslek Yüksekokulu’nun, ilçenin sosyo-kültürel yapısına ve ekonomisine ciddi katkılar sağlayacağına eminim. Gayreti ve emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu şirin ilçemizde, Meslek Yüksekokulu açılması fikrine katkı sağlayan, bu düşüncenin bu aşamaya getirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyor, sizlere de bu törene katılımlarınız için şahsım ve kurumum adına şükranlarımı sunuyor, saygılarımı arz ediyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

Konuşmaların ardından dualar eşliğinde temel atma töreni gerçekleşti.