• Post category:Duyurular

ÖĞRENCİLERİMİZİN DİKKATİNE:

Kahramanmaraş merkezli deprem afetinin ülke genelindeki etkileri nedeniyle Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından 2022-2023 Eğitim ve Öğretim Yılı Bahar Yarıyılının Uzaktan Öğretim yoluyla tamamlanmasının uygun olduğuna karar verilmiştir.

Uzaktan öğretime ilişkin ayrıntılar, bu kapsamda alınacak tedbirler, sağlık alanındaki programlar ile staj ve işyeri eğitimi ve benzeri hususlar Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının talimatları uyarınca ayrıca değerlendirilip önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşılacaktır.

2022-2023 Eğitim ve Öğretim Yılı Bahar Yarıyılında Uzaktan Öğretim süreçlerinin planlanabilmesi amacıyla Üniversitemiz önlisans, lisans ve lisansüstü programlarında ders kayıtları 16 Şubat 2023 tarihi saat 08:00’de başlayacak 3 Mart 2023 tarihi saat 23:59’a kadar devam edecektir. Ders ekleme, silme ve kayıt dondurma başvuruları ise 24 Mart 2023 tarihi saat 23:59’a kadar yapılabilecektir.

Pedagojik Formasyon Eğitimi derslerini almak üzere dilekçe ile başvuran öğrencilerimizin formasyon seçmeli dersleri, Üniversitemiz tarafından ders kayıtlarının onaylanmasını müteakip öğrencilerin ders kaydına eklenecektir.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından tespit edilecek ilkelere göre, derslerin başlama tarihi, yüz yüze yapılabilecek dersler, eğitim-öğretim süreçleri ve sınavlara ilişkin diğer detaylar siz değerli öğrencilerimize gecikmeksizin duyurulacaktır. Bu süreçte Üniversitemiz internet sayfası (www.sinop.edu.tr) üzerinden yapılan duyuruların takip edilmesi hususunu önemle hatırlatırız.

Öğrencilerimizin ve Kamuoyunun bilgisine sunulur.  

SİNOP ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ