Üniversitemiz Boyabat Meslek Yüksekokulu öğretim elemanı Öğr. Gör. Dr. Utku ZEYBEKOĞLU’nun moderatörlüğünde, team02cc bisiklet takımı kurucusu ve lisanslı bisiklet sporcusu İsmail KUTLU, milli bisiklet sporcusu Kerem Sezer ANIL ile yüksekokulumuz inşaat teknolojisi programı mezunu ve lisanslı bisiklet sporcusu İbrahim AYDIN’ın konuşmacı olarak yer aldığı “Bisikletli Yaşama Dair” konulu çevrimiçi söyleşi gerçekleştirildi.

Söyleşinin ilk kısmında konuşmacıların bisiklet ile tanışmasından, bisikletin insan yaşamındaki yeri ve öneminden bahsedildi. Ülkemizde ve dünyada düzenlenen bisiklet organizasyonlarının da tanıtıldığı söyleşide bisiklet sporuna gün geçtikçe ilginin arttığı ifade edildi.

Söyleşinin ikinci kısmında izleyiciler arasında bulunan Pamukkale Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nden Dr. Öğretim Üyesi Osman GÖDE bisiklet sporunun teşvik edilmesi konusunda katkıda bulundu.

Bisikletin çevreci ve sağlıklı bir ulaşım aracı vurgusunun ön plana çıktığı söyleşide bisikletlilerin trafiğin önemli bir bileşeni olduğu bir kez daha vurgulandı.