• Post category:Haberler

Boyabat İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Boyabat Meslek Yüksekokulu toplamda 446 öğrencisini mezun etti.

Boyabat Necmettin Erbakan Spor Salonunda düzenlenen programa Rektörümüz Prof. Dr. Şakir Taşdemir, Boyabat Belediye Başkan Yardımcısı Ayşenur Türkmen, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Muhitdin Yılmaz, Prof. Dr. Rıza Bayrak, Genel Sekreterimiz Şenol Metin, ilçe protokolü, akademik-idari personelimiz, veliler ve öğrenciler katıldı.

Mezuniyet programı, geçit töreni ile başladı. Kortejde öğrencilerimiz protokolü ve velileri selamlarken, katılımcılar da alkışlarıyla mezuniyet sevinci yaşayan öğrencilerimize eşlik etti.

Programın açılış ve selamlama konuşmasını yapan Boyabat İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nurhat Özkalaycı, “Bugün burada büyük bir gurur ve mutlulukla, Boyabat ilçemizde ilk kez gerçekleştirdiğimiz mezuniyet törenimizi kutlamak üzere toplanmış bulunuyoruz. Bu anlamlı günde, sizlerle birlikte olmaktan büyük bir onur duyuyorum.” dedi.

Boyabat Belediye Başkan Yardımcısı Ayşenur Türkmen, mezun olan öğrencileri ve ailelerini tebrik edip öğrencilerimizi Boyabat’ta misafir etmekten duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Sözlerine bugün meydana gelen trafik kazasında şehit olan doktorlarımıza ve hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza başsağlığı dileyerek başlayan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Şakir Taşdemir, “Bu yıl mezun olan öğrencilerimizin her birini ayrı ayrı tebrik ediyor, bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyorum. Yolunuz, bahtınız açık olsun.” dedi.

Öğrenciler adına konuşma yapan Boyabat İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi dönem birincisi Sevilay Çavunduroğlu ile Boyabat Meslek Yüksekokulu dönem birincisi Münür Yusuf Arslan duygu ve düşüncelerini paylaştı.

Ardından 2023-2024 Akademik Yılında dereceye giren öğrencilerimize başarı belgeleri protokol üyelerimiz tarafından takdim edildi. Ödül takdimi sonrası birinciler Sevilay Çavunduroğlu ve Münür Yusuf Arslan mezuniyet kütüğüne dönem birincisi plakasını çaktı. Programın devamında Boyabat Meslek Yüksekokulu İş Sağlığı ve Güvenliği Programı ile Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programı öğrencileri meslek yeminlerini etti.

Tören sonunda öğrencilerimiz, hep birlikte keplerini fırlatarak, mezun olmanın coşkusunu doyasıya yaşadı.