Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sayın Zehra Zümrüt SELÇUK, “Milli Ağaçlandırma Günü “11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes” kampanyası kapsamında Sinop’ta gerçekleştirilen fidan dikimi törenine katıldı.

Tarım ve Orman Bakanlığınca hayata geçirilen kampanya çerçevesinde Sinop Engelsiz Yaşam Merkezi bahçesinde düzenlenen törene; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sayın Zehra Zümrüt SELÇUK, Sinop Valisi Sayın Köksal ŞAKALAR, Sinop Milletvekili Sayın Dr. Nazım MAVİŞ, Sinop Belediye Başkanı Sayın Barış AYHAN, Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, Bakanlık yetkilileri, kurum amirleri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldılar.

Türkiye’nin en kuzey noktasından fidan dikimi yaparak kampanyaya destek olduklarını belirten Bakanımız Sayın Zehra Zümrüt SELÇUK, “Sinop ilimizde 42 ayrı yerde toplam 67 bin 250 fidan dikimi gerçekleştireceğiz. Hep birlikte, diktiğimiz her fidan geleceğimiz için yeni bir can, yeni bir nefestir diyoruz. Geleceğe nefes oluyoruz. Doğaya ve insanlığa armağan ettiğimiz tüm fidanlarımızın ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Başta sizlere olmak üzere kampanyanın hayata geçmesinde emeği geçenlere teşekkürlerimizi sunuyoruz.” ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN Sinop’taki Programa Bağlandı

Bakanımız Sayın Zehra Zümrüt SELÇUK konuşmasının ardından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’daki programından telekonferans aracılığıyla Sinop’a bağlandı.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, Sinop’taki fidan dikim etkinliği hakkında bilgiler alarak törene katılan tüm vatandaşlara selamlarını iletti.

Ardından saat 11.11 itibarıyla Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sayın Zehra Zümrüt SELÇUK, Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, protokol üyeleri ve vatandaşlar, Sinop Engelsiz Yaşam Merkezi bahçesinde fidan dikimi gerçekleştirdi.