• Post category:Haberler

Ayancık Meslek Yüksekokulunda 332 öğrencisini mezun etti.  

Ayancık Gazi Stadında düzenlenen programa; Kaymakam Recep Hasar, Rektörümüz Prof. Dr. Şakir Taşdemir, Belediye Başkan Vekili Sabahattin Özcan, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Muhittin Yılmaz, Prof. Dr. Rıza Bayrak, Genel Sekreterimiz Şenol Metin, ilçe protokolü, akademik-idari personelimiz, veliler ve öğrenciler katıldı.

Mezuniyet programı, geçit töreni ile başladı. Kortejde öğrencilerimiz protokolü ve velileri selamlarken, katılımcılar da alkışlarıyla mezuniyet sevinci yaşayan öğrencilerimize eşlik etti.

Programın açış ve selamlama konuşmasını yapan Rektörümüz Prof. Dr. Şakir Taşdemir, “Bugün itibariyle uzun eğitim serüveninde elde ettiğiniz birikimi pratikle, gayretle, çalışkanlıkla hayata geçireceğiniz yeni bir sürece ilk adımı atıyorsunuz. Eminim ki her biriniz, çalışma hayatında dürüst, ahlaklı, kendine güvenen gençler olarak bu ülke için değerli hizmetlerde bulunacaksınız. Biz de sizlerin başarıları ile övüneceğiz, gurur duyacağız. Sizlerin ne pahasına olursa olsun kazanmanın değil, hakkıyla, alın teriyle, etik ilkelere dikkat ederek ülkemize hizmet etmenin çabası içinde olacağınıza inanıyorum.” dedi.

Kaymakam Recep Hasar mezun olan öğrencileri ve ailelerini tebrik edip öğrencilerimizi Ayancık’ta misafir etmekten duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Öğrenciler adına dönem birincimiz Süleyman Okal bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasında “Bugün burada sizlerle birlikte olmaktan dolayı büyük bir onur ve mutluluk duyuyorum. Bu özel günde, okulumuzu temsil etme şansını elde ettiğim için gururluyum.” ifadelerini kullandı.

Ardından 2023-2024 akademik yıllında dereceye giren öğrencilerimize başarı belgeleri ve plaketleri protokol üyelerimiz tarafından takdim edildi. Ödül takdimi sonrası birinci Süleyman Okal mezuniyet kütüğüne dönem birincisi plakasını çaktı.

Tören sonunda öğrencilerimiz, hep birlikte keplerini fırlatarak, mezun olmanın coşkusunu doyasıya yaşadı.