• Post category:Haberler

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Şakir Taşdemir altıncısı gerçekleştirilen “Akademik Performans Etkileşim Programı” kapsamında Üniversitemiz birimlerinde görev yapan Doç. Dr. Ünvanlı Akademisyenler ile bir araya geldi.

İlahiyat Fakültesi Konferans Salonunda düzenlenen programa, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Muhitdin Yılmaz ve Genel Sekreterimiz Şenol Metin eşlik etti.

Toplantıda, Tübitak tarafından hazırlanan, Sinop Üniversitesinin alan bazında yetkinlik analizi incelendi. Ayrıca Uluslararası Görünürlüğün Artırılmasına yönelik Üniversitemizin derecelendirme sıralamalarında daha üst seviyelere çıkarılması ile ilgili fikir alış verişinde bulunularak, gerekli çalışmalara hız verilmesi konuları üzerinde duruldu.

Akademik performansın bileşenlerine dair farkındalık üreten tespitlerde bulunan Rektörümüz Taşdemir, Öğretim Elemanlarımızın TÜBİTAK, AB, KOSGEB ve Kamu-Sanayi-Özel sektör iş birliği projelerine önem veren ve katma değer-sosyal fayda sağlayan projelerin akademinin hakim kimliği olduğunu vurguladı. Hazırlanan tezlerin, yapılan projelerin efektif, reel hayatın içinden bir sorunun çözümüne ilişkin olması gerektiğinin altını çizdi.