SİNOP ÜNİVERSİTESİ
'' Kuzeyden Parlayan Yıldız ''
TR
EN

Yıl Seçiniz
Ay Seçiniz
HABERLER

Rektörümüz, Sudan Yükseköğretim Bakanı İle Bir Araya Geldi

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Nihat DALGIN, Çankırı Karatekin Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen "Türk-Afrika Üniversiteleri İşbirliği Forumu ve Eğitim Fuarı"nın son gününde Sudan Yükseköğretim Bakanı Prof. Dr. Sümeyya Ebu KASHAWA ile bir araya geldi.

Rektörümüz Prof. Dr. Nihat DALGIN, Sudan Yükseköğretim Bakanı Prof. Dr. Sümeyya Ebu KASHAWA ile ikili ilişkiler üzerine görüşmeler yaparak, Üniversitemiz hakkında bilgiler verdi. Verimli geçen görüşmenin sonunda Rektörümüz Prof. Dr. Nihat DALGIN, Sudan Yükseköğretim Bakanı Prof. Dr. Sümeyya Ebu KASHAWA’ya günün anısına hediye takdim etti.

Üniversitemiz, Afrika Ülkeleri ile Mevlana Değişim Protokolü İmzaladı

Rektörümüz Prof. Dr. Nihat DALGIN, ilk gün olduğu gibi fuarın son gününde de fuara katılan Sudan, Mısır, Cibuti, Etiyopya, Somali, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Kamerun, Tunus, Cezayir, Orta Afrika Cumhuriyeti ve Uganda ülkelerinden gelen Rektörlerle bilimsel işbirliklerini geliştirmek amacıyla Mevlana Değişim Programı Protokolü imzaladı.

Rektörümüze ve Üniversitemize Teşekkür Plaketi Verildi 

Türk-Afrika Üniversiteleri İşbirliği Forumu ve Eğitim Fuarı’na katılımlarından ve yapılan oturumlarda gerçekleştirdiği sunumlarından dolayı Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Nihat DALGIN’a teşekkür plaketi verildi. 


Akademik Personel
Üniversite Vakfı
EBYS
Önemli Bağlantılar
Uygulama Oteli
KALİTE
Akademik Takvim
Öğrenci
Telefon Rehberi
Bilimsel Dergilerimiz
Kütüphane
İhale Duyuruları
SUBİTAM
Yeni Kampüs Alanı
Kariyer Geliştirme ve Mezunlar
Çocuk Üniversitesi
CİMER
Dilek İstek Kutusu

Copyright © | T.C. Sinop Üniversitesi | Tüm Hakları Saklıdır | 2016