SİNOP ÜNİVERSİTESİ
'' Kuzeyden Parlayan Yıldız ''
TR
EN

Yıl Seçiniz
Ay Seçiniz
HABERLER

Üniversitemizde Mezuniyet Töreni Coşkusu

2018-2019 Akademik Yılında Üniversitemizi başarıyla tamamlayan 2 Bin 342 öğrencimiz, aileleriyle birlikte mezun olmanın coşkusunu yaşadılar. 

Bu yıl ilk kez Üniversitemiz Spor Kompleksinde gerçekleşen törene; Sinop Valimiz Sayın Köksal ŞAKALAR, Belediye Başkanımız Sayın Barış AYHAN, Üniversitemiz Rektörü Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, İl Emniyet Müdürümüz Sayın Ercan DAĞDEVİREN, İl Jandarma Komutanımız Sayın Kıdemli Albay Halil ALTINTAŞ, Rektör Yardımcılarımız Sayın Prof. Dr. Ahmet TABAK ve Sayın Prof. Dr. Serap USTAOĞLU TIRIL, Genel Sekreterimiz Sayın Mehmet ATLI, Fakülte Dekanlarımız, Enstitü, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokulu Müdürlerimiz, Kurum amirleri, Akademik ve İdari personelimiz ile mezuniyet heyecanı yaşayan öğrencilerimiz ve velileri katıldılar.
  

2018-2019 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni, tören geçişiyle başladı. Geçiş esnasından katılımcılar da alkışlarıyla mezuniyet sevinci yaşayan öğrencilerimize eşlik ettiler.


 

“Bu Gurur Gününüzü Tüm Kalbimle Kutluyorum.”

Daha sonra konuşan Üniversitemiz Rektörü Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, Sinop Üniversitesinin 11 Bin kadar öğrencisi ve bine aşkın çalışanıyla, Sinop’un eğitimine, bilimine kültürüne ve sanatına önemli katkılar sağladığını belirtti. 

Üniversite hayatını başarıyla tamamlayarak mezun olan öğrencilerimize önemli tavsiyelerde bulunan Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, “Hayatınızın belki de en önemli, en güzel günlerinden birini yaşıyorsunuz. Üniversite sıralarına oturduğunuz ilk günkü şevk ve heyecan; bugün yerini giydiğiniz mezuniyet cüppesinin onur ve gururuna bırakmış durumda. Bu onur, öğrenciliğiniz süresince gösterdiğiniz başarı ve azmin ürünüdür. Bundan sonra ömür boyu öğrencisi olacağınız hayat üniversitesinde başarılı ve mutlu olabilmek için azmi, sabrı, dürüstlüğü ve fedakârlığı elden bırakmayınız. Sinop Üniversitesiyle ve hocalarınızla asla bağlarınızı koparmayınız. Bu gurur gününüzü tüm kalbimle kutluyor, başarılarınızın devamını diliyorum. Sözün burasında önemli gördüğüm birkaç hususu sizlere hatırlatmayı kendime bir görev sayıyorum” dedi. 

“Bu Dünyada Bırakacağınız En Büyük Miras, Dürüstlük Olmalıdır”

Konuşmasında “Mükemmelliğin sonu yoktur, iyinin daha iyisi, güzelin daha güzeli vardır. “ diyen Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN ”Önemli olan insanın yaptığı işi en iyi şekilde yapma gayreti içinde olmasıdır. Bu dünyada bırakacağınız en büyük miras, dürüstlük olmalıdır. Her ortamda dürüst olun ve dürüst olarak anılın. Vatanımıza, milletimize, milli ve manevi değerlerimize sahip çıkın. Bu aziz Vatanımıza ve Necip milletimize komplo kuranların değirmenine hiçbir zaman su taşımayın” ifadelerini kullandı.


“Yolunuz Açık, Geleceğiniz Aydınlık Olsun”

Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sizleri, ayrılığın verdiği burukluğun yanında, iyi birer insan ve meslek elemanı olarak yetiştirmenin haklı gururu ile hayat mektebine uğurluyoruz. Bu ayrılık, sadece mekân ayrılığı olacaktır. İnanıyorum ki bundan sonraki yaşamınız en az öğrencilik yaşantınız kadar parlak geçecektir. Bundan sonra da güzel haberlerinizi bekliyoruz, mezunlar koordinatörlüğümüz ile irtibatınızı hiç kesmemenizi diliyoruz.

Mezun olan her bir öğrencimizi yürekten kutluyor, yarınların sizlere sağlık, mutluluk, başarı ve umut dolu günler getirmesini Yüce Allah’tan diliyorum. Yolunuz açık, geleceğiniz aydınlık olsun.” 

“Mezun Olduktan Sonra da Okumaya, Öğrenmeye, Araştırmaya Devam Edin”

Ardından konuşan Sinop Valimiz Sayın Köksal ŞAKALAR da mezuniyet sevinci yaşayan öğrencilerimizi tebrik ederek, “Mezuniyetler  insanların hayatında yaşadığı birkaç önemli dönüm noktasından birisidir. Bugün mezun olan öğrencilerimizle birlikte onlara bilgi ve birikimlerini aktaran öğretmenlerimiz ve  fedakarlıklar yaparak çocuğunu okula gönderen siz anne ve babaları tebrik ediyorum. Öğrenci mezun olmayı hedefler ama mezun olduktan sonra görür ki asıl hayat okulun kapısından çıktıktan sonra başlar.  Sevgili öğrenciler; Hedeflerinizi büyük tutun, sade bir işe girmek değil, bu memlekete hizmet edecek, bu ülkeye ve insanlığa  iz bırakacak hedefleriniz olsun. Er yada geç bir işiniz olacak, mesleğinizi alacaksınız ama bizim beklediğimiz sizlerin büyük insanlar olmanız. Biz beşikten mezara kadar ilmin farz olduğu bir medeniyetin insanlarıyız. Bu yüzden  her ne olursak olalım hayat boyu öğrenmek ve  okumakta  fayda var. Bu vesileyle Öğrencilerimizin mezuniyetlerini kutluyor,  tüm misafirlerimize saygılarımı sunuyorum” dedi.
 


 

 

Ardından Üniversitemiz Eğitim Fakültesi mezunları, Arş Gör. Dr. Sayın Şeyda ÖZCAN rehberliğinde “Öğretmenlik Andını”, Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü mezunları ise Dr. Öğr. Üyesi Tuğba Yardımcı GÜREL öncülüğünde “Hemşirelik Andını” okuyarak yemin ettiler.  

Törende daha sonra Üniversitemizi dereceyle tamamlayan öğrencilerimize plaket takdim edildi. Üniversitemiz Lisans birincisi İlahiyat Fakültesi öğrencimiz Sayın Ömer GÖKMEN’e plaketini Sinop Valimiz Sayın Köksal ŞAKALAR takdim etti.Önlisans birincimiz Gerze Meslek Yüksekokulu Kültürel Miras ve Turizm Bölümü Öğrencimiz Sayın Semra SAZAK plaketini Belediye Başkanımız Sayın Barış AYHAN’ın elinden aldı. 

Lisans ikincimiz Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü öğrencimiz Sayın Sedat BAŞ plaketini Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN’ın elinden aldı. 

Lisans üçüncümüz Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü öğrencisi Sayın Burcu KAYA plaketini İl Emniyet Müdürümüz Sayın Ercan DAĞDEVİREN’in elinden aldı. 

Önlisans ikincimiz Gerze Meslek Yüksekokulu Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Bölümü öğrencisi Sayın Sultan GÖZÜBÜYÜK plaketini İl Jandarma Komutanımız Sayın Jandarma Kıdemli Alb. Halil ALTINTAŞ, 

Önlisans üçüncümüz Ayancık Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Programı öğrencimiz Sayın Aleyna ÖZEL plaketini Rektör Yardımcımız Sayın Prof. Dr. Serap USTAOĞLU TIRIL’ın elinden aldı. 

Üniversite birincimiz Sayın Ömer GÖKMEN ve Önlisans birincimiz Gerze Meslek Yüksekokulu Kültürel Miras ve Turizm Bölümü Öğrencimiz Sayın Semra SAZAK mezuniyet kütüğüne plaka çakarak, isimlerini ölümsüzleştirdiler. 

Öğrencilerimiz, ödül töreninin ardından keplerini fırlatarak, mezun olmanın coşkusunu doyasıya yaşadılar.
 


             
     
             
     
             
     
             
     
             
     
             
     
             
     
             
     
             
     
             
     
             
     
             
     
             
     
             
     
             
     
             
     
             
     
             
     
             
           
             Akademik Personel
Üniversite Vakfı
EBYS
Önemli Bağlantılar
Uygulama Oteli
KALİTE
Akademik Takvim
Öğrenci
Telefon Rehberi
Bilimsel Dergilerimiz
Kütüphane
İhale Duyuruları
SUBİTAM
Yeni Kampüs Alanı
Kariyer Geliştirme ve Mezunlar
Çocuk Üniversitesi
CİMER
Dilek İstek Kutusu

Copyright © | T.C. Sinop Üniversitesi | Tüm Hakları Saklıdır | 2016