SİNOP ÜNİVERSİTESİ
'' Kuzeyden Parlayan Yıldız ''
TR
EN

Yıl Seçiniz
Ay Seçiniz
HABERLER

Mevlid Kandili Sinop’ta Dualarla İdrak Edildi

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in dünyayı teşriflerinin yıl dönümünde Üniversitemiz İlahiyat Fakültesi ve Sinop İl Müftülüğü tarafından Mevlid Kandili programı düzenlendi.
 


 

Tarihi Alaaddin Camiinde düzenlenen Mevlid Kandili programına; Üniversitemiz Rektörü Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, Sinop İl Müftüsü Sayın Ali Hayri ÇELİK, Üniversitemiz Akademik-İdari Personeli, öğrencilerimiz ve vatandaşlar katıldılar.
 


 

Programda İlahiyat Fakültesinde görevli Akademisyenlerimiz ve öğrencilerimiz, Kur'an okuyup, Mevlüt bahirleri ve ilahileri ile geceye renk kattılar.
 


 

Üniversitemiz ve Sinop İl Müftülüğü tarafından yapılan ortak programda, kandil vaazı Üniversitemiz Rektörü Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN tarafından verildi.
 


 

Konuşmasında “Peygamber Sevgisi” konusunu işleyen Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, Âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimizin, insanlığın kurtuluşu için verdiği mücadelenin, herkes için bir örnek niteliğinde olduğunu belirterek, tüm Müslümanların Peygamber Efendimizi kendisine rehber ve örnek edinmesi gerektiğini ifade etti.
 


 

İl Müftümüz Sayın Ali Hayri ÇELİK'in duasının ardından cami çıkışında vatandaşlara Üniversitemiz ve KYK Sinop İl Müdürlüğü tarafından kandil simidi ikram edildi.
 

 
Akademik Personel
Üniversite Vakfı
EBYS
Önemli Bağlantılar
Uygulama Oteli
KALİTE
Akademik Takvim
Öğrenci
Telefon Rehberi
Bilimsel Dergilerimiz
Kütüphane
İhale Duyuruları
SUBİTAM
Yeni Kampüs Alanı
Kariyer Geliştirme ve Mezunlar
Çocuk Üniversitesi
CİMER
Dilek İstek Kutusu

Copyright © | T.C. Sinop Üniversitesi | Tüm Hakları Saklıdır | 2016