SİNOP ÜNİVERSİTESİ
'' Kuzeyden Parlayan Yıldız ''
TR
EN

Yıl Seçiniz
Ay Seçiniz
HABERLER

Sinop’ta 19 Eylül Gaziler Günü Törenle Kutlandı

Vatanın bölünmez bütünlüğü, halkımızın huzuru, güvenliği ve esenliği için büyük bir onurla görev yaparak gazilik mertebesine ulaşan kahramanlarımız, 19 Eylül Gaziler Gününde unutulmadı.
 


 

Hükümet konağı önünde başlayan 19 Eylül Gaziler Günü etkinliğine; Sinop Valimiz Sayın Köksal ŞAKALAR, Sinop Belediye Başkan Vekili Sayın Rahmi BALFİDAN, Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, Vali Yardımcısı Sayın Mehmet TANIŞIR, Sinop İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Sayın Halil ALTINTAŞ, İl Emniyet Müdürü Sayın Ercan DAĞDEVİREN, İl Genel Meclisi Başkanı Sayın Şükrü GÜNDOĞDU, Sinoplu Gazilerimiz, kurum amirleri, siyasi parti ve STK temsilcileri ile vatandaşlar katıldılar.
 


 

Atatürk Anıtına çelenk sunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan program, Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Sayın Mehmet ÖZGEN'in konuşmaları ve şiir dinletileriyle devam etti.
 


 

Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, törene katılan gazilerimizin “19 Eylül Gaziler Günü”nü kutladı.
 


 

Ardından Sinop Valimiz Sayın Köksal ŞAKALAR, Sinop Belediye Başkan Vekili Sayın Rahmi BALFİDAN, Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN ve kurum amirleri, Şehit ve Gazi Aileleri Dernek Başkanlığını ziyaret ederek gazilerimiz ile bir araya geldiler.
 


 

19 Eylül Gaziler Günü etkinliği, Sinop Öğretmenevinde Gazilerimiz ve Aileleri onuruna verilen öğle yemeği ile sona erdi.
 


 

 
Akademik Personel
Üniversite Vakfı
EBYS
Önemli Bağlantılar
Uygulama Oteli
KALİTE
Akademik Takvim
Öğrenci
Telefon Rehberi
Bilimsel Dergilerimiz
Kütüphane
İhale Duyuruları
SUBİTAM
Yeni Kampüs Alanı
Kariyer Geliştirme ve Mezunlar
Çocuk Üniversitesi
CİMER
Dilek İstek Kutusu

Copyright © | T.C. Sinop Üniversitesi | Tüm Hakları Saklıdır | 2016