SİNOP ÜNİVERSİTESİ
'' Kuzeyden Parlayan Yıldız ''
TR
EN

Yıl Seçiniz
Ay Seçiniz
HABERLER

Üniversitemizde “Akademik Yükseltme ve Biniş Giydirme Töreni”

Üniversitemizde, alanlarında akademik aşama kaydeden öğretim üyelerimize yönelik olarak “Akademik Yükseltme ve Biniş Giydirme” töreni düzenlendi.
 


 

Üniversitemiz Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Otelinde düzenlenen törene; Sinop Valimiz Sayın Hasan İPEK, Üniversitemiz Rektörü Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, İl Jandarma Komutanımız Sayın Jandarma Albay Halil ALTINTAŞ, Rektör Yardımcılarımız Sayın Prof. Dr. Serap USTAOĞLU TIRIL, Prof. Dr. Ahmet TABAK, Genel Sekreterimiz Sayın Mehmet ATLI, Fakülte Dekanlarımız, Doğa Koruma ve Milli Parklar 10. Bölge Müdürü Sayın Hasan BAŞYİĞİT, Sinop Defterdarı Sayın Naci GÜNAYDIN, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Nevzat TÜRKKAN, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokul Müdürlerimiz, Akademik-İdari Kadromuz ve davetliler katıldılar.
 


 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımız ile başlayan program, Üniversitemiz tanıtım filminin gösterimi ile devam etti. Üniversitemizin bölümleriyle birlikte tanıtıldığı film katılımcılar tarafından beğeniyle izlendi.
 


 


Üniversitemiz 3 Yılda Büyük Değişim ve Dönüşüm Yaşadı
 

Ardından konuşan Üniversitemiz Rektörü Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, sunumlar eşliğinde 3 yıllık süre içerisinde Üniversitemizdeki değişim ve dönüşüm hakkında katılımcılara bilgiler verdi. 
 

2016-2019 Eylem Planımızın adım adım hayata geçirildiğini belirten Rektörümüz Prof. Dr. Nihat DALGIN, “Üniversitemiz 2018 yılı itibarıyla 2 Enstitü, 9 Fakülte, 4 Yüksekokul ve 6 Meslek Yüksekokulunda toplam 10419 öğrencisine eğitim-öğretim imkânı sunmaktadır. Son üç yılda Üniversitemize kazandırdığımız yeni bölüm ve programlar ile öğrenci sayımızı iki katına yükseltmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bugün Üniversitemiz URAP verilerine göre; 2007 yılından sonra kurulan 58 üniversite arasında 10. sırada iken, tüm üniversiteler arasında 64. Sıraya kadar yükselmiştir. Üniversitemiz ayrıca, Akademisyenlerimizin yayınlarına yapılan atıf puanı ve makale sayısından elde ettiği puan ile de 2000 yılından sonra kurulan Üniversiteler arasında bölgesinin 1. olmuştur" dedi. 
 


 

Sinop Üniversitesinin son üç yılda yürüttüğü bilimsel çalışmaları ve yayınları hakkında da bilgiler veren Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, Üniversitemizin 3 yıl içerisinde 8 bilimsel toplantıya ev sahipliği yaptığını belirterek, bu bilimsel toplantılarda yapılan sunumların, Rektörlüğümüz tarafından kitaplaştırılarak, bilim dünyasına kazandırıldığını ifade etti.

Konuşmasında Üniversitemiz kampüs alanında devam eden çalışmalara da değinen Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, Yeni kampüs inşaatının hızlı bir şekilde yükseldiğini ifade ederek, 2019 yılına kadar önemli bir aşama kaydedileceğine inandığını belirtti.
 


 

Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, Üniversitemizin yakın gelecekteki hedeflerini şöyle sıraladı;
 

  • Asgari düzeyde olan Lisans ve Ön lisans programlarındaki öğretim elemanı sayısını, yeni personel alımlarıyla desteklemek.
  • Lisansüstü programların sayısını artırarak, lisansüstü öğrenci sayımızı kısa vadede 1000, orta vadede 1500 öğrenciye çıkarmak.
  • Birimlerimizdeki en az bir programın akredite olmasını sağlamak.
  • 2018-2019 Akademik yılında bazı programlarda uzaktan eğitime geçmek.
  • Sinop ve çevresindeki sanayi sektörü ile daha yoğun diyaloga geçerek, bölgeye katma değer üretecek projelerin yapılmasına öncülük etmek.
  • Mevcut inşaatlarımızı kısa vadede bitirerek, yeni kampüsümüzü öğrencilerimizin ve Sinopluların hizmetine sunmak.
  • 2018-2019 Öğretim yılında Sinop Meslek Yüksekokulunu ve Sağlık Yüksekokulunu Yeni Kampüsümüze taşımak.
  • Türkeli Meslek Yüksekokulunu; okul binası olarak gösterilen yerin tadilatının ilçe sakinleri tarafından yapılması ve öğrenciler için yeterli olacak yurt binasının gösterilmesi halinde, kurarak öğretime açmak.
  • 2019 yılında Öğrenci Yaşam Merkezini, Spor Bilimleri Fakültesi Binasını ve Spor Kompleksinin Tribün inşaatını ve Kampüs altyapı inşaatı birinci etabını bitirerek hizmete açmak.
  • 2020 yılında Eğitim Fakültesinin yeni binasını ve Mimarlık ve Mühendislik Fakültesinin inşaatlarını bitirerek bu iki fakülte binasını hizmete açmak"


Konuşmasının sonunda akademik aşama kaydederek, biniş giyecek olan Akademisyenlerimizi tebrik eden Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, "Üniversitemizin bu noktaya gelişinde şu an birlikte çalıştığımız mesai arkadaşlarımın gösterdikleri performans ve fedakârlık takdire şayandır. Bu nedenle burada bulunan ve bulunmayan bütün personelimize gayretleri sebebiyle teşekkür ediyorum. Son bir yıl içinde aramıza katılan bütün öğretim elemanlarımıza Sinop Üniversitesi ailesine hoş geldiniz diyor; öğretim üyeliğine atanan ya da bir üst akademik unvana yükselen ve biraz sonra törenle biniş giyecek olan hocalarımızı tebrik ediyor, bundan sonraki süreçte sağlık ve afiyet diliyorum” dedi.
 


 

Rektörümüzün konuşmalarının ardından, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığımız tarafından belirlenen, 2017-2018 Eğitim yılında en çok kitap okuyan; Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Öğrencileri Sayın Dilek GÜRGÖL ve Sayın Nurlan AGHAYEV ile Eğitim Fakültesi öğrencisi Sayın Aynulhayat AY’a Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Nevzat TÜRKKAN tarafından Mehmet Akif Ersoy’un Safahat Kitabı hediye edildi.
 


 

Daha sonra Üniversitemizde gerçekleştirdikleri akademik faaliyetler sonucunda alanlarında yükselme kaydeden öğretim üyelerimize binişleri giydirildi. 
 


 

Törende Üniversitemize kurumsal ve bilimsel katkı sağlayarak, yayımlanan bilimsel eserleri ile 100 tam puan almaya hak kazanan Sayın Prof. Dr. Şükrü ÇELİK, Sayın Doç. Dr. Onur ŞAHİN, Dr. Öğretim Üyesi Selahaddin BARDAK ve Sayın Dr. Öğr. Üyesi Birol BAKİ’ye Sinop Valimiz Sayın Hasan İPEK tarafından başarı belgesi takdim edildi.
 


 

Program, Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcısı Sayın Dr. Öğretim Üyesi Esra YÜCESAN, Güzel Sanatlar Fakültesi Öğr. Gör. Sayın Barış YAŞAYANCAN ile Sayın Yılmaz KÜÇÜK, Sayın Görsev YAVUZ ve Sayın Buğra Arif ARSLAN tarafından verilen mini konser ile devam etti.
 


 

Konserin ardından, Rektör Yardımcısımız Sayın Prof. Dr. Serap USTAOĞLU TIRIL tarafından müzisyenler adına Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcımız Sayın Dr. Öğr. Üyesi Esra YÜCESAN'a çiçek takdim edildi. 
 


 

Üniversitemiz Akademik Yükseltme ve Biniş Giydirme Töreni, düzenlenen koktey ile sona erdi. 
 
Akademik Personel
Üniversite Vakfı
EBYS
Önemli Bağlantılar
Uygulama Oteli
KALİTE
Akademik Takvim
Öğrenci
Telefon Rehberi
Bilimsel Dergilerimiz
Kütüphane
İhale Duyuruları
SUBİTAM
Yeni Kampüs Alanı
Kariyer Geliştirme ve Mezunlar
Çocuk Üniversitesi
CİMER
Dilek İstek Kutusu

Copyright © | T.C. Sinop Üniversitesi | Tüm Hakları Saklıdır | 2016