SİNOP ÜNİVERSİTESİ
'' Kuzeyden Parlayan Yıldız ''
TR
EN

Yıl Seçiniz
Ay Seçiniz
HABERLER

Yeni Kampüs Alanımızda 160 Fidan Toprakla Buluştu

Her yıl 21-26 Mart tarihinde kutlanan Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası kapsamında, Üniversitemiz Genç Tema Çevre Öğrenci Kulübü ile SİNLÖSEV Öğrenci Kulübü tarafından fidan dikim etkinliği düzenlendi. 

Üniversitemiz Yeni Kampüs alanında gerçekleşen fidan dikim etkinliğine; Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, Tema Vakfı Sinop İl Temsilcisi Sayın Kadriye GÖL, Üniversitemiz Akademik ve İdari Personeli ile Kurum Temsilcileri ve öğrencilerimiz katıldılar.


 

Program kapsamında Sinop Orman İşletme Müdürlüğü tarafından dağıtılan defne, dişbudak, ceviz, hurma, yaban mersini ve badem türlerinden oluşan 160 adet fidan, toprakla buluştu.
 

Öğrencilerimizin yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte, Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, öğrencilerimizle birlikte fidan dikimi gerçekleştirdi.


 


 

Gelecek Nesillerimize Daha Yeşil Vatan Toprakları Bırakmak Hepimizin En Temel Sorumluluğudur

Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, fidan dikim töreninin ardından yaptığı açıklamada, öğrencilerimizi bu anlamlı etkinlikten dolayı tebrik ederek; “Peygamber efendimiz hadisi şeriflerinde ‘Yarın kıyametin kopacağını bilseniz elinizdeki fidanı dikiniz’ diye buyurmuşlardır. Ağaç dikerek ve ormanları koruyarak gelecek nesillerimize daha temiz ve daha yeşil vatan toprakları bırakmak hepimizin en temel sorumluluklarından biridir” dedi.


 

 

 
Akademik Personel
Üniversite Vakfı
EBYS
Önemli Bağlantılar
Uygulama Oteli
KALİTE
Akademik Takvim
Öğrenci
Telefon Rehberi
Bilimsel Dergilerimiz
Kütüphane
İhale Duyuruları
SUBİTAM
Yeni Kampüs Alanı
Kariyer Geliştirme ve Mezunlar
Çocuk Üniversitesi
CİMER
Dilek İstek Kutusu

Copyright © | T.C. Sinop Üniversitesi | Tüm Hakları Saklıdır | 2016