SİNOP ÜNİVERSİTESİ
'' Kuzeyden Parlayan Yıldız ''
TR
EN

Yıl Seçiniz
Ay Seçiniz
HABERLER

Üniversitemizin Sualtı Bilim Dünyasına Yeni Hediyesi

Üniversitemiz ev sahipliğinde 21-23 Ekim 2016 tarihleri arasında Üniversitemiz Meslek Yüksekokulu Sualtı Teknolojisi Programı tarafından düzenlenen “19. Sualtı Bilim ve Teknoloji Toplantısı Bildiri Kitabı” bilim dünyasındaki yerini aldı. 

Üniversitemiz, her geçen gün büyüyen ve değişen yapısıyla bir yandan öğrencilerine modern ve teknolojik imkânlarla eğitim-öğretim imkanı sunarken, diğer yandan düzenlediği sempozyum, çalıştay ve bilimsel toplantılarla şehrine ve yöresine güç katmaya devam ediyor. Sualtıyla ilgili yapılacak yeni çalışmalara kaynak niteliği taşıyan 19. Sualtı Bilim ve Teknoloji Toplantısı Bildiri Kitabı, sektörde çalışmalarını yürüten araştırmacıları, akademisyenleri, profesyonel dalgıçları ve sualtı görüntüleme uzmanlarını bir araya getirdi.   

Üniversitemiz Meslek Yüksekokulu Sualtı Teknolojisi Programı tarafından yayınlanan 19. Sualtı Bilim ve Teknoloji Toplantısı Bildiri Kitabı’nda “Sualtı Teknolojisi, Sualtı Fizyolojisi, Sualtı Arkeolojisi, Hidrobiyoloji, Oşinografi, Ekoloji, Biyomedikal Uygulamalar, Dalış Sistemleri, Dalış Eğitimleri, Hiperbarik Sistemler ve Sualtı Sporları” gibi birçok konu, alanında yetkin isimler tarafından derinlemesine müzakere edildi. 

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, “Toplantıda sunulan bildirilerden oluşan “19. Sualtı Bilim ve Teknoloji Toplantısı Bildiri Kitabı”nın, sualtı bilim dünyası için yeni çalışmalara ve keşiflere vesile olmasını diliyorum. Ayrıca kitabın basımında önemli katkı sağlayan Karsu İnşaat ve Arıtma Sahibi Sayın Fatih KARA Bey’e şükranlarımı sunuyorum.” dedi. 
Akademik Personel
Üniversite Vakfı
EBYS
Önemli Bağlantılar
Uygulama Oteli
KALİTE
Akademik Takvim
Öğrenci
Telefon Rehberi
Bilimsel Dergilerimiz
Kütüphane
İhale Duyuruları
SUBİTAM
Yeni Kampüs Alanı
Kariyer Geliştirme ve Mezunlar
Çocuk Üniversitesi
CİMER
Dilek İstek Kutusu

Copyright © | T.C. Sinop Üniversitesi | Tüm Hakları Saklıdır | 2016