SİNOP ÜNİVERSİTESİ
'' Kuzeyden Parlayan Yıldız ''
TR
EN

Yıl Seçiniz
Ay Seçiniz
HABERLER

Öğrencilerimizden “Sesten Göze, Gözden Kalbe” Adlı Sesli Kitap

Üniversitemizde bir araya gelen gönüllü öğrenciler, görme engelli vatandaşlarımız için “Sesten Göze, Gözden Kalbe”  isimli sesli kitap projesini hayata geçirdiler. 

Üniversitemiz Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürlüğü Koordinesinde sosyal sorumluluk projesi olarak başlatılan sesli kitap projesine, gönüllü öğrenciler büyük ilgi gösterdi. 

Dünya klasiklerinden öne çıkan eserlerin seslendirildiği projede, okuma gönüllüsü öğrencilerimiz tarafından sesli kitaplar, CD-DVD halinde görme engelli vatandaşlarımıza ücretsiz olarak ulaştırılıyor. 

Görme engelli vatandaşlar için hayata geçirilen sesli kitap projesinde yer almaktan büyük bir mutluluk duyduklarını belirten öğrencilerimiz, projeyi hayata geçiren Sinop Üniversitesi’ne teşekkür ederek, proje ile görme engelli vatandaşlara tutunacak bir dal sunmayı amaçladıklarını ifade ettiler.  

Proje hakkında bilgiler veren Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın, Görme engelli kardeşlerimizin karanlık dünyasını aydınlatmak ve hayal dünyalarına dokunmak için "Sesten Göze, Gözden Kalbe" projesini başlattıklarını kaydederek, “Proje aşamasında öncelikle gönüllü öğrencilerimiz belirlendi. Daha sonra deneme kaydı alarak seçilen kitaba, sesi uygun olan öğrencilerimiz ile okuma kayıtlarına başladık. Kitap seslendirmeyen öğrencilerimiz de teknik anlamda bizlere yardımcı oldular. Ayrıca ihtiyaç duyulması halinde ve talep doğrultusunda KPSS, YKS gibi sınavlara hazırlanan öğrencilerimiz için de ders kitaplarının seslendirilmesi düşünülmektedir. Projede yer alan tüm öğrencilerimizi canı gönülden kutluyorum” dedi.
Akademik Personel
Üniversite Vakfı
EBYS
Önemli Bağlantılar
Uygulama Oteli
KALİTE
Akademik Takvim
Öğrenci
Telefon Rehberi
Bilimsel Dergilerimiz
Kütüphane
İhale Duyuruları
SUBİTAM
Yeni Kampüs Alanı
Kariyer Geliştirme ve Mezunlar
Çocuk Üniversitesi
CİMER
Dilek İstek Kutusu

Copyright © | T.C. Sinop Üniversitesi | Tüm Hakları Saklıdır | 2016