SİNOP ÜNİVERSİTESİ
'' Kuzeyden Parlayan Yıldız ''
TR
EN

Yıl Seçiniz
Ay Seçiniz
HABERLER

Sinop’ta Çanakkale Şehitleri Anıldı

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102. Yıldönümü dolayısıyla Sinop Deniz Şehitleri Anıtı’nda anma töreni düzenlendi. 

Törene; Sinop Valisi Hasan İPEK, Sinop Milletvekilleri Nazım MAVİŞ ve Barış KARADENİZ, Belediye Başkanı Baki ERGÜL, Rektörümüz Prof. Dr. Nihat DALGIN, Vali Yardımcıları, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Şefaattin SERTEN, İl Emniyet Müdürü Ercan DAĞDEVİREN, İl Genel Meclis Başkanı Şükrü GÜNDOĞDU,  Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Kıbrıs Gazisi Mehmet ÖZGEN, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, askeri erkân, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.


18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102. Yıldönümü programı çelenk sunumu ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla devam eden programda, askerler tarafından saygı atışı gerçekleştirildi.Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından Sinop Şehitliği’ne geçildi. Şehitlikte okunan Kur’an-ı Kerim ve edilen dualar sonrası şehit mezarlarına karanfiller bırakıldı. 

Duygusal anların yaşandığı şehitlik ziyareti sırasında şehit ailelerinin acıları paylaşıldı. 

Ayrıca Protokol üyeleri, 10 Aralık tarihinde İstanbul Beşiktaş’ta gerçekleştirilen bombalı saldırıda hayatını kaybeden Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğrencisi Berkay AKBAŞ’ın da mezarını ziyaret etti. 

Program, Sinop Üniversitesi Ahmet Muhip Dranas Uygulama Oteli'nde Şehit ve Gazi aileleri onuruna verilen öğle yemeği ile son buldu.
Akademik Personel
Üniversite Vakfı
EBYS
Önemli Bağlantılar
Uygulama Oteli
KALİTE
Akademik Takvim
Öğrenci
Telefon Rehberi
Bilimsel Dergilerimiz
Kütüphane
İhale Duyuruları
SUBİTAM
Yeni Kampüs Alanı
Kariyer Geliştirme ve Mezunlar
Çocuk Üniversitesi
CİMER
Dilek İstek Kutusu

Copyright © | T.C. Sinop Üniversitesi | Tüm Hakları Saklıdır | 2016