SİNOP ÜNİVERSİTESİ
'' Kuzeyden Parlayan Yıldız ''
TR
EN

Yıl Seçiniz
Ay Seçiniz
HABERLER

Eko Turizm Çalıştayı Sona Erdi


 

Rektörümüz Prof. Dr. Nihat DALGIN’ın öncülüğünde, Üniversitemiz Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu ile Anatolia Turizm Araştırmaları Dergisi tarafından ilimiz ve bölgemizin turizm çeşitliliğinin geliştirilmesi ve eko-turizm bilincinin oluşturulması amacıyla düzenlenen “Örgün ve Yaygın Eğitimde Eko-Turizm Bilincinin Geliştirilmesi” konulu çalıştay yayımlanan bildiriyle sona erdi. 

 

22-25 Eylül 2016 tarihleri arasında Üniversitemiz Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Otel’inde düzenlenen çalıştayda; üniversite ve turizm sektöründe alanında yetkin katılımcılar, Yrd. Doç. Dr. İrfan Mısırlı’nın moderatörlüğünde çeşitli oturumlarla bölgenin eko turizm alanında potansiyelinin ortaya çıkartılması ve yerel halkın bilinçlendirilmesi gibi pek çok konuyu masaya yatırdılar.
 


 


Sinop Eko-turizm İçin Elverişli Bir Şehir

Üniversitemiz öncülüğünde düzenlenen “Örgün ve Yaygın Eğitimde Eko-Turizm Bilincinin Geliştirilmesi” çalıştayında Sinop’un birçok tarihi ve doğal güzelliklerini yerinde inceleyen sektör işletmecileri ve akademisyenler, Sinop’un eko turizm için çok elverişli bir il olduğunu ve hala bakir olan bu bölgenin eko turizm şartlarına göre yapılandırılması gerektiğini vurgulardılar. 

 

Çalıştay Bektaş Ağa Gezisi ve Fidan Dikimi İle Son Erdi

22 Eylül 2016 Perşembe günü açılışı yapılan çalıştay, 25 Eylül 2016 Pazar günü düzenlenen kahvaltı programıyla sona erdi.

Sinop ParkYıldız tesislerinde gerçekleştirilen final kahvaltısına; Sinop Milletvekili Nazım MAVİŞ, Ak Parti Sinop İl Başkanı Ali ÇÖPÇÜ, Ak Parti Sinop Merkez İlçe Başkanı Fatih ÖZÇELİK, Orman İşletme Müdürü Hakan ORHAN, Anatolia Turizm Araştırmaları Dergisi Yayın Editörü Prof. Dr. Nazmi KOZAK, Sinop ParkYıldız tesisleri sahibi Ayşe Serpil YILDIZ, Sinop Üniversitesi Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Oteli ve Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu Müdiresi Yrd. Doç. Dr. Özlem SÜRÜCÜ ve çalıştay üyesi davetliler katıldılar.
 


 

 

Kahvaltı esnasında katılımcılar, çalıştay esnasında çekilen görüntülerin yer aldığı video gösterimini hep birlikte seyrettiler. 


Ardından Sinop’un doğal güzelliklerinden biri olan Bektaş ağa göledinde gezintiye çıkan katılımcılar, hatıra fotoğrafı çektirerek manzaranın tadını çıkarttılar. 


Daha sonra Sinop Milletvekili Nazım MAVİŞ ve Ak Parti İl Başkanı Ali ÇÖPÇÜ, Rektörümüz Prof. Dr. Nihat DALGIN adına, çalıştaya sağladıkları katkılar anısına Anatolia Turizm Araştırmaları Dergisi Yayın Editörü Prof. Dr. Nazmi KOZAK’a, Moderatör Yrd. Doç. Dr. İrfan Mısırlı’ya, Sinop ParkYıldız tesisleri sahibi Ayşe Serpil YILDIZ’a  ve Sinop Üniversitesi Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Oteli ve Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu Müdiresi Yrd. Doç. Dr. Özlem SÜRÜCÜ’ye plaket ve gül takdiminde bulundular. 

Program, “Örgün ve Yaygın Eğitimde Eko-Turizm Bilincinin Geliştirilmesi” çalıştayı anısına fidan dikimi ve çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

Akademik Personel
Üniversite Vakfı
EBYS
Önemli Bağlantılar
Uygulama Oteli
KALİTE
Akademik Takvim
Öğrenci
Telefon Rehberi
Bilimsel Dergilerimiz
Kütüphane
İhale Duyuruları
SUBİTAM
Yeni Kampüs Alanı
Kariyer Geliştirme ve Mezunlar
Çocuk Üniversitesi
CİMER
Dilek İstek Kutusu

Copyright © | T.C. Sinop Üniversitesi | Tüm Hakları Saklıdır | 2016